David Cameron brit kormányfő négy pontja közül – mellyel a konzervatív politikus az Európai Uniót igyekszik megreformálni – három mellé teljes mellszélességgel oda tudunk állni, egyben viszont még további tárgyalásokra van szükség – ez derült ki Orbán Viktor találkozó utáni beszámolójából. Mint az várható volt, az egyetlen vitás pont, hogy a brit kormány négy évig nem szeretne hozzáférést biztosítani az unión belülről az Egyesült Királyságba érkező munkavállalóknak az ország szociális juttatásaihoz. A brit kormány ugyanis így gátolná meg, hogy Európán belülről érkező munkavállalók csak és kizárólag az Egyesült Királyság széles körű jóléti ellátásai miatt akarjon az országba települni.
Egyetértés volt viszont abban, hogy erősebb jogosítványokat kell adni a nemzeti parlamenteknek, és abban is, hogy bármely tagország szabadon megválaszthassa, részt akar-e venni az Európai Unió további integrációjában.
A negyedik pontot illetően, amivel elérnék, hogy az eurózónán kívüli uniós tagállamok is részt vehessenek az eurózónát érintő gazdasági döntéshozatalban, és ezáltal ne sérülhessenek az egységes piac keretében megszerzett jogaik, szintén támogatta a magyar kormányfő.
A magyar miniszterelnök szerint ugyanakkor a vitás pontban a Visegrádi Négyek közös álláspontot alakítanak ki, és együtt fognak tárgyalni David Cameronnal. „A négy ország ugyanazt az álláspontot fogja képviselni, és meg fogunk állapodni” – jelentette ki bizakodóan.
Ismertette ugyanakkor: míg a hivatalos adatok szerint 55 ezer magyar dolgozik jelenleg az Egyesült Királyságban, addig ez a szám a lengyelek esetében 790 ezer. Biztosította Cameront arról, hogy a magyar kormány semmiféle visszaélést nem támogat, de kérik annak figyelembevételét, hogy az Egyesült Királyságban élő magyarok nagy része becsületesen dolgozik, valamint több adót és járulékot fizet, mint amennyi ellátást kap.
Úgy vélekedett, hogy mivel a szigetországban élő magyarok becsületesen dolgoznak, optimista a megállapodással kapcsolatosan, úgy véli, találnak olyan megoldást, mely egyszerre szolgálja a brit kormány céljait és a magyar munkavállalók érdekeit. Kijelentette: „mi nem migránsok vagyunk az Egyesült Királyságban”, hanem uniós állampolgárok, akik szabadon vállalhatnak munkát az Európai Unióban mindenhol.