A mozgalom – ha lehet ennek nevezni – szervezői ezt „első figyelmeztetésnek” szánják. Az Index szerint azt írták, „fogjunk össze, így a gyerekek felügyelete is megoldható aznapra, és láthatóvá válik az is, hogy mi, szülők szeretnénk-e a változást”.
A Klik jövőbeli elnökének, Pölöskei Gábornénak jelenlegi kollégája, Sipos Imre köznevelésért felelős helyettes államtitkár a köztévén ezzel kapcsolatban azt mondta: február 29., hétfő ugyanolyan tanítási nap, mint az év más napja, a magyar köznevelés minden intézménye ugyanúgy működik, az óvodák nyitva lesznek, az iskolákban lesz tanítás. A helyettes államtitkár arra kért minden gyermeket, hogy menjen iskolába, a szüleiket pedig arra, hogy engedjék el őket.
A Nagycsaládosok Országos Egyesülete (NOE) szerint a gyerekek „sztrájkba” vonása nem szakmai érdekeket szolgál, és adott esetben a diákokban félelmet is kelthet. A NOE elnöksége az MTI-hez pénteken eljuttatott közleményében azt írta: az egyesület kiemelkedően fontosnak tartja a köznevelés megújítását, hiszik, hogy a jövő generációjának sikere a közoktatás minőségében rejlik. Hozzátették: érdekképviseleti munkájuk célja az, hogy a gyermekek nyugodt körülmények között tanulhassanak, jól felkészült pedagógusok segítségével egy olyan közoktatási rendszerben, amely rugalmas, gyermekekre szabott és képes megfelelni a kor kihívásainak.
Pukli István, a Teleki Blanka Gimnázium igazgatója lapunknak adott interjújában megköszönte a szülőknek a szolidaritást, de mint mondta, „sem én, sem a Tanítanék Mozgalom, sem pedig a Civil Közoktatási Platform nem szeretné a gyerekeket bármibe is belehúzni. A pedagógus példát mutat a viselkedésével. Amióta elkezdtük a tiltakozást, a gyerekek minden egyes nap jönnek hozzám az ötleteikkel. Azt szoktam mondani nekik, ha akarják, csinálják, én nem szólok bele, nem biztatom őket semmire, de az ellenkezőjét sem mondom”.