Minősített adatokat tartalmazó nemzetközi iratokat hozott nyilvánosságra Juhász Péter – ezt állította korábban Németh Szilárd, miután az Együtt alelnöke nyilvánosságra hozott egy kormányzati iratot. A kiszivárgott dokumentumon azt olvashatjuk: Pintér Sándor a szaúdi királyság hivatalos állásfoglalását kérte Ghaith Pharaonról. Az iratban összegezték Pharaon magyarországi tevékenységét is. Erről már sokat megtudhattunk az utóbbi időkben: a Pharaonról elnevezett cégeké lettek a seregélyesi és hőgyészi kastélyok, a József nádor téri Postabank-székház (ez ráadásul Tiborcz Istvánhoz kötődő cégtől), sőt, az Orbán Viktor budai ingatlanával szemközti épület is. Múlt héten megírtuk, a Mol is üzletelt Pharaon olajvállalatával, de a Magyar Nemzeti Kereskedőházzal is közös részvénytársasága van egy Pharaon-cégnek. Mindezt úgy, hogy az Egyesült Államok hatóságai Pharaont 1991 óta körözik. Egy 2002-es francia jelentés pedig azt írta a milliárdosról: kapcsolatban áll az al-Kaida által is használt iszlám pénzügyi hálózattal.
A kormánypárti politikusokat viszont úgy tűnik, Juhász tevékenysége jobban aggasztja. Az Együtt alelnöke arról beszél a Magyar Narancs csütörtöki számában: nem tudott arról, hogy minősített adatokról lenne szó, és életszerűtlennek is tartja, hogy ezt semmilyen formában ne jelölnék a lapokon. Juhász szerint az is nehezen elképzelhető, hogy Pintér minősített adatokat küldjön levélben a szaúdi nagykövetnek, miközben annak országa például a NATO-nak sem tagja.
Az sem elképzelhetetlen, hogy maga a levelezés ténye volt titkosított, és ebben az esetben a küldeményen nincs jelzés – ezt már a TASZ adatvédelmi programvezetője, Koncsik Anita mondta a Narancsnak. Viszont a minősített adat közzétevője csak akkor vonható felelősségre, ha tudott ennek tényéről. Viszont ha Németh tudott visszaélésről, tájékoztatási kötelezettségének pedig tíz napon belül nem tett eleget, akkor ő maga is számon kérhető a szabálysértési törvény alapján. A Narancs próbálta erre figyelmeztetni Némethet, de ő nem reagált.