Totálisan szembefordult korábbi önmagával és elveivel a Fidesz – derül ki abból a videóból, amelyre a Hír TV online változata hívta fel a figyelmet. A Fidesz 1990-ben készült kampányfilmjében Orbán Viktor azt mondja: nincs esélyegyenlőség a választásokon, hiszen a kormánypárt jelentős médiafölényben van.
„Szabad választásokra készülünk, de közben a kormányzó pártnak továbbra is tulajdonában vannak a megyei napilapok, amelyeket nem hajlandó visszaadni” – jelentette ki a jelenlegi miniszterelnök 28 évvel ezelőtt. Orbán Viktor arról is szólt, hogy az akkori kormány és gazdasági elit szimplán átmenti a hatalmát a választások utánra.
Ami a jelent illeti: már 2017-ben teljessé vált a jobboldali dominancia a napilapok piacán. Andy Vajna egyik cégéhez került a Délmagyarország és a Kisalföld is. Orbán Viktor jó barátjának, Mészáros Lőrinc érdekeltségében pedig több mint egy tucat megyei napilap van, amelyekből számtalan kormányzati hirdetés és propaganda zúdul az olvasóra.
Az 1990-es kampányfilmben Kövér László annak örült, hogy a kommunista rendszerek visszavonhatatlanul összeomlottak. A mostani házelnök azt szorgalmazta, hogy a szovjet csapatokat vonják ki Magyarországról, és csatlakozzunk az európai közösséghez. Emellett az önkormányzatiság mellett is kiálltak a politikusok, Kövér szerint a falvak lakói „csak így rendelkezhetnek saját földjeik felett”.
Azóta pedig nagyot fordult a világ: egyes sajtóhírek szerint már a 2019-es őszi önkormányzati választásokkor átírná az önkormányzati törvényt a Fidesz, amennyiben sikerül harmadszor is kétharmaddal kormányt alakítania idén tavasszal, vagyis már rég nem csak arról van szó, hogy kétezer fő alatti településeken nem lenne választás: egy elképzelés szerint csak a megyeszékhelyeken lenne rendes polgármester-választás.
Ungár Klára pedig arról beszélt, hogy szigorú ellenőrzés mellett kell magánkézbe adni az állami vagyont, és kijelentette: meg kell honosítani a piacgazdaságot és a demokráciát Magyarországon, mivel a Fidesz szerint csak így lehet kilábalni a válságból.
Az akkor még fideszes Fodor Gábor pedig azt mondta, „célunk a minél teljesebb egyéni szabadság és a gazdasági felemelkedés biztosítása”.
A fiatal Deutsch Tamás pedig úgy látta akkoriban, hogy minden magyarnak meg kell teremteni az emberhez méltó életfeltételeket. Emellett örült annak, hogy a csehszlovák köztársasági elnök bocsánatot kért tőle, amiért korábban kitiltották az országból.