Juhász Péter ad kommunikációs tanácsokat Csárdi Antal baloldali képviselőjelöltnek

Juhász Péter, az Együtt párt korábbi elnöke Csárdi Antal kommunikációs tanácsadójaként dolgozik. A bukott politikusról köztudott, hogy korábban Portik Tamásnak, a többszörösen gyilkosságra való felbujtásért elítélt maffiózónak végzett sajtófigyelést. Juhász 2018-ban elismerte, hogy dulakodott élettársával. A tanácsadó mindemellett hangos szószólója a droglegalizációnak is.

Mediaworks Hírcentrum
2022. 04. 01. 16:20
Juhász Péter
Budapest, 2018. január 27. Juhász Péter pártelnök az Együtt kampánynyitó rendezvényén a Csepeli Munkásotthonban 2018. január 27-én. MTI Fotó: Mohai Balázs Fotó: Mohai Balázs
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A ferencvárosi önkormányzat helyi lapjában, a 9 Magazin legfrissebb számában jelent meg interjú Juhász Péterrel, az Együtt névre hallgató egykori párt elnökével, akit a lapban Csárdi Antal, a budapesti 1. számú választókerület összellenzéki képviselőjelöltjének kommunikációs tanácsadójaként mutatnak be.

A bukott politikus Juhász Péter 2018-ban oszlatta fel pártját, miután 0,66 százalékot ért el az országgyűlési választáson. A szabályok szerint, miután a politikai formáció nem érte el az egyszázalékos eredményt, a párt vezetésének vissza kellett fizetnie az államtól kapott kampánypénzt, amit állítólag adakozásból törlesztettek. Juhász ezután bloggerként, aktivistaként folytatta pályafutását. Az egykori politikushoz számos botrány kapcsolódik.

Sajtófigyelés Portiknak

2016-ban robbant a hír, hogy Juhász Péter sajtófigyelést végzett Portik Tamás, a munkatársa számára. Ismert: Portikot az elmúlt években több gyilkosságra való felbujtás miatt ítélték hosszú börtönbüntetésre. A Prisztás József elleni gyilkosságra való felbujtás kapcsán 15 évre ítélték a bűnözőt, míg Boros Tamás megöletéséért 13 évet kapott. Portik jelenleg is a vádlottak padján ül Fenyő János médiavállalkozó megöletéséért, valamint felelnie kell Gyüre József meggyilkoltatása miatt is.

Juhász Péter Portik egyik tárgyalása után találkozott F. Erikával, aki a bűnöző kapcsolattartója volt a börtönben.

Talán a titkárnője vagy valami hasonló volt

– mondta a politikus egy Facebook-videójában F. Erikáról. A nő elmondta Juhásznak, hogy Portik kíváncsi a hírekre, de nem rendelkezik sajtófigyeléssel, ezért F. Erika megkérte őt, hogy „nyomtassa ki számára az internetet”. Juhász egy kollégáját utasította, hogy eleget tegyenek a kérésnek. A botrány kipattanása után elmondta, hogy nem lepődne meg, ha előkerülne egy olyan fénykép, amelyen elvesz vagy átad egy borítékot F. Erikának, és attól tartott, hogy egyes médiumok úgy magyarázzák majd az esetet, hogy ő pénzt fogadott el Portiktól. Juhász szerint azonban csak A4-es lapok voltak a borítékban.

Élettársával dulakodott

A 2018-as kampányban robbant be Juhász Péter durva válásának híre, amelyből gyermekelhelyezési per lett. – A cikkek azt állítják, hogy én bántalmaztam őt, miközben a valóság az, hogy ő esett nekem részegen – mondta korábbi élettársáról a politikus. Az Index.hu megkérdezte Juhászt, hogy a dulakodás közben érhette-e a keze a nő arcát, mire azt mondta, hogy ez egy egyórás, durva dulakodás volt, ami közben szerezhetett sérülést volt élettársa, de ő szándékosan soha, így akkor sem ütötte meg.

– Ez egy dulakodás volt utána, egyórányi dulakodás következett, ahol folyamatosan támadt nekem Józsa, és én védekeztem. Ez egy csúnya dulakodás volt, de ennek a tisztázása a bíróságra vár

– mondta akkor a politikus.

Droglegalizáció

Juhász Péter 2002-ben alakította meg a Kendermag Egyesületet, amely a könnyű drogok legalizálásáért és számos egyéb veszélyes szer dekriminalizálásáért küzdött, vagyis azt szerették volna elérni, hogy a szerhasználat ne legyen törvénysértés. 2009-ig az egyesület szóvivője, majd elnöke is lett.

Csárdi 2014-ben indult a főpolgármesteri székért is – sikertelenül –, pártja ekkor egy olyan szélsőbaloldali szervezettel állt össze, a Negyedik Köztársasággal (4K), amely széles körben hozzáférhetővé tett volna egyes drogokat.

Csárdi Antal érdekes módon annak ellenére hangoztatta korábban, hogy nem pártolja a legalizációt, hogy láthatóan rendszeresen olyanokkal működik együtt, akik széles körben elérhetővé tennék a drogokat.

Borítókép: Juhász Péter pártelnök az Együtt kampánynyitó rendezvényén a Csepeli Munkásotthonban 2018. január 27-én. (Fotó: MTI/Mohai Balázs)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.