Bakondi György Brüsszel hibás migránspolitikája mellett arról is beszélt: világossá kellene tenni azt is, hogy az embercsempészés, az emberkereskedelem nem bocsánatos bűn, hanem egy nagyon súlyos bűncselekmény, amelyre a törvény szigorával sújt le az Európai Unió minden tagállama.
– Sajnos ezt eddig nem tudtuk elérni az unióban, még mindig magas azoknak a száma, akik jó dolognak tartják és pozitívan értékelik az okmányok nélküli, jogszabályokat semmibe vevő, erőszakosan áttörő migránsoknak a beérkezését. Nyilvánvalóan jól olvasható a Soros-szervezeteknek a megközelítése, a Nyílt Társadalom Alapítványok eszméi és ezek az álláspontok közötti nagyfokú átfedés
– fogalmazott Bakondi György, aki leszögezte: abban bíznak, hogy a tagállami, illetve a balkáni útvonalon levő nem uniós államok erőfeszítései sikerre vezetnek, és teret nyernek azok az elgondolások, amelyek Magyarország, Ausztria és Szerbia első számú vezetőinek a budapesti tárgyalásán megfogalmazódtak. A három vezető – a magyar miniszterelnök kezdeményezésével egyetértve – úgy gondolja, hogy a leghatékonyabb megoldás az lenne, ha a magyar–szerb határról a szerb–észak-macedón határra, tőlünk minél távolabbra lehetne a határőrizetet áthelyezni.
Így akár több ezer fővel ki lehetne építeni egy komoly határőrizeti rendszert. Majd, ha ott sikerül megállítani a migrációt, elengedhetetlen, hogy a jogellenesen bejutott és menekültstátust nem kapott, jogcím nélkül az unióban tartózkodókat vissza kell utaztatni oda, ahonnan útnak indultak.
Végül pedig valahol az EU határain kívül létre kell hozni olyan táborokat, ahol van mód a menekültkérelem benyújtására, és csak azok utazhatnak onnan tovább, akik menekültstátust kaptak. Bakondi György szerint amennyiben ezt a három lépést meg tudnánk lépni, és az EU konzekvensen érvényesítené azokat, akkor véget lehetne vetni az illegális, tömeges bevándorlásnak, ami 2015 óta tart annak minden súlyos – közbiztonsági, közigazgatási, közegészségügyi és a szociális ellátó rendszert érintő – negatívumával együtt.