Szikinger István emlékeztetett: korábban a Koszi klán ügyében az ítélkező bíró arra a bíróságra került, ahol a büntetőper folytatódott volna, ezért a Koszi klán ügyét végül másik bíróság tárgyalta másodfokon. Sz. Endre hozzátette: a tanácsvezető bíró kényszerintézkedés tárgyában eljárt már ebben az ügyben.
Török Zsolt bíró kifejtette, hogy a jogszabály csak azt zárja ki, hogy nyomozati szakaszban eljáró bíró nem tárgyalhat később az ügyben, a vádemelés utáni időszakra ez már nem vonatkozik.
Budaházy György külön indítványt nyújtott be az eljárás felfüggesztésére, írásban beadott jogi elemzéssel az Európai Unió terrorizmusról szóló kerethatározatáról, amelybe álláspontja szerint nem fér bele a jelen ügy. Szikinger István az indítvány kapcsán megjegyezte, nem lehet a végtelenségig kiterjeszteni egy alapvetően emberélet ellenes cselekményekre hozott törvényt, mert jelentőségét veszíti. A bíró az indítványt elutasította, majd elmondta, hogy a vádlottak az Európai Bírósághoz fordulhatnak, ha akarnak, egyébként fellebbezésnek helye nincs.
Budaházy György több bizonyítási indítványt is előterjesztett, és olyan, általa felkutatott új tanúk idézését kérte, akik cáfolni tudnák a vádbeli ténymegállapításokat. Indítványozta, hogy tegyék az ügy tárgyává a Broadway jegyiroda több fényképfelvételét, amelyek szerinte bizonyító erejűek ebben a vádpontban, és egyértelműen megdöntik a koronatanú szavahihetőségét.
A legjelentősebb indítvány – amihez a többi vádlott is csatlakozott – egyébként a koronatanú idézésére és meghallgatására irányult, aki agyvérzést kapott, korábbi vallomásai pedig ellentmondásosak voltak. Az elsőfokú tárgyalás során csak a bíró – aki a szembesítéseket sem rendelte el – hallgatta ki, a vádlottak kérdéseket sem tudtak feltenni neki.
Török Zsolt a szerdai tárgyalást elnapolta. A bizonyítási indítványokról, amelyek elutasítását kérte a vád képviselője, a pénteki napon dönt.
Budaházy György és társai mindannyian enyhébb kényszerintézkedés, lakhelyelhagyási tilalom vagy bűnügyi felügyelet alatt állnak – számolt be a Pesti Srácok. A harmadrendű vádlottat, Sz. Endrét bilincsben, vezetőszáron hozták, mert szökés-elrejtőzés veszélye miatt letartóztatásban van – részletezték, hozzátéve, hogy a tárgyaláson megjelent többek között Gaudi-Nagy Tamás, a Nemzeti Jogvédő Szolgálat vezetője, a Mi Hazánk két politikusa, Toroczkai László és Novák Előd, valamint több szimpatizáns is.
A Hunnia-ügyet a Fővárosi Ítélőtáblán az a büntetőtanács tárgyalja, amely korábban ítélkezett Biszku Béla egykori belügyminiszter, illetve a 2006-os rendőrterrort levezénylő Gergényi Péter büntetőügyében is.
Közben civilek elindították a szabadsagot.com URL-cím alatt elérhető honlapot, amelynek célja a Budaházy-ügy általuk jogtiprónak tartott jellegének bemutatása, valamint a Budaházy György és társai ügyében indított, elnöki kegyelmet kérő aláírásgyűjtés támogatása.
Borítókép: Budaházy György (Fotó: Havran Zoltán)