Milliárdos áfacsalásig és volt rendőrökig érnek a szálak
Az ügy érdekessége, hogy információink szerint a két magyar elítélt, B. Péter és P. Gusztáv is köthető ahhoz a nemesfémekkel üzletelő, egykoron milliárdos áfacsalásban utazó társasághoz, amely ellen már egy közös lengyel–magyar nyomozócsoport is vizsgálódik. Utóbbi ügyben egy kiugrott bandatag tett Magyarországon és Lengyelországban is feljelentést, amelyből az is kiderült, hogy a szervezet tagjai között két volt, a Nemzeti Nyomozó Irodánál (NNI) dolgozó főrendőr is szerepel, de a feljelentés szerint a csapathoz tartozott korábban a Jobbik egykori, parlamenti mandátumáról azóta már „magánéleti okok” miatt lemondott politikusa, Staudt Gábor is, akiből a bűnbanda belügyminisztert akart csinálni.
Az egyik főrendőr, F. László, aki a banda irányítója volt, Staudtot régről ismeri, hiszen korábban bizalmasa és tanácsadója is volt az egykori országgyűlési képviselőnek.
F. László emellett évekkel ezelőtt a Jobbik rendvédelmi szakértőjeként is feltűnt.
Tőrbe csalták az egyik bűntársat
Úgy tudjuk, az áfacsaló társasághoz B. Péter még 2013 környékén csatlakozott, aminek az előzménye, hogy a banda kapcsolatba akart lépni a későbbi vásárlójukkal, akinek a lengyelországi Legnicában lévő üzletébe szállítottak ki több tíz tonna ezüstöt és más egyéb nemesfémeket. A lengyel kapcsolatot egy bizonyos P. Bálint szerezte a bűnszervezetnek. A lengyel férfihez 2013 második felében számos alkalommal ki is utaztak Lengyelországba, aki ellen nem sokkal utána a helyi maffiaellenes egység kérésére körözést adott ki a bíróság. Informátorunk szerint P. Bálint kérésére párszor a csapattal B. Péter is Lengyelországba utazott, ám
a volt alezredeseknek idővel teherré vált a férfi: tudni lehetett, hogy milliárdokat fognak kaszálni az áfacsalással, a pénzen pedig nem akartak osztozni.
Kapóra jött, hogy B. Pétert itthon egy gazdasági bűncselekmény miatt körözni kezdték, és bujkálnia kellett. F. Lászlóékban azonban feltétel nélkül megbízott, akik egyik nap elkísérték abba a hostelba, ahol álnéven lakott. Másnap reggel az NNI célkörözési alosztálya elfogta B. Pétert.
Megfenyegették a koronatanút
A drogügy másik érintettje, P. Gusztáv úgy kapcsolódik az F. László-féle társasághoz, hogy értesüléseink szerint rajta keresztül üzentek a bűnbanda ellen feljelentést tevő személynek, hogy álljon le, és ne beszéljen többet se a hatóságoknak, se a sajtónak. A feljelentővel a lengyel kapcsolatot összehozó P. Bálint is beszélni akart, miután kettejük között is volt egy lezáratlan vita. P. ugyanis a sértett szerint 52 millió forinttal rövidítette meg a banda később kipakoló tagját. Ezt igazolja a megbeszélésen titokban készült hangfelvétel is, amely több érdekes részletet is tartalmaz, ami a rendőrség figyelmét is felkelthette, hiszen P. Bálintot csalással gyanúsították meg, sőt a bíróság jogerősen el is ítélte őt. További csavar a történetben, hogy még a rendőrségi nyomozás során az elítélt férfi többek között B. Péterrel akarta bizonyítani igazát, ami olyan „jól sikerült”, hogy a Budapesti Rendőr-főkapitányság hamis tanúzás miatt indított nyomozást.
Borítókép: A rendőrök B. Péter lakásán kutatást tartottak, ahol egy maroklőfegyvert találtak és foglaltak le (Forrás: Police.hu)