– Amikor az infláció ellen küzdünk, akkor valójában azt szeretnénk elérni, hogy a béreknek a vásárlóereje emelkedjen. Ehhez a garantált bérminimumot és a minimálbért kell emelni, ami láncreakciót fog kiváltani a többi bér esetében is – fogalmazott lapunknak Lentner Csaba közgazdász, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem professzora. Mint arról a Magyar Nemzet is beszámolt, Orbán Viktor a Kossuth rádiónak adott ma reggeli interjúban elmondta: augusztus lehet az a hónap, amikor fordulat lehet abban, hogy a bérek növekedése magasabb lesz, mint az infláció.
A szakértő elmondta, a magyar gazdaság azt fogja majd elérni a bérek emelkedésével, hogy a belső, fizetőképes kereslet gyarapszik és többet tudnak vásárolni az emberek, ez pedig a GDP-re pozitív, felhúzó hatást fog gyakorolni.
– Ezzel visszaáll Magyarországon az egészséges gazdasági szerkezet és növekedés – tette hozzá. Lentner Csaba szerint ez az év végére várható. Jelezte, hogy a kormány nem hagyja magukra a bérből és fizetésből élőket.
– 2024-ben a magyar gazdaság a krízist ki fogja küszöbölni. Remélhetőleg a brüsszeli szankciók ellen is eredményesen tudunk majd védekezni és stabil lesz a forintnak az árfolyama, valamint az élelmiszerek inflációját is sikerül megfékezni – szögezte le a közgazdász.