A lengyel Jog és Igazságosság pártja (PiS) nyolc év kormányzás után távozott a hatalomból, és a Donald Tusk vezette erők kerültek hatalomra, hamarosan jelentős változás állt be a lengyel közmédiánál.

Az européernek nem nevezhető módon lezajlott tisztújítás után pusztán néhány hetet kellett várni, hogy LMBTQ-tartalmat sugározzanak Lengyelországban. A műsorban azonos nemű pár folytatott beszélgetést, akik egy LMBTQ-zászlót is magukkal vittek a forgatásra. Mindez nem meglepő annak fényében, hogy Donald Tusk több olyan ígéretet is tett a választási kampányban, amelyek a szivárványos közösségnek szóltak, mint például a transzneműek nemének elismerése. A lengyelországi történések kapcsán érdemes felidézni, az elmúlt évek során hogyan viszonyultak hazánkban a baloldali pártok az LMBTQ-lobbihoz.
Érzékenyítés a kormányváltás előtt
Az ultraliberális tanok terjesztését az óvodákban 2010 előtt nem más vállalta magára, mint Gyurcsány Ferenc felesége, Dobrev Klára. Egy kimondottan a genderideológia terjesztésére hivatott szervezetet is létrehoztak 2009-ben. Az Unifem-Ért Magyar Nemzeti Bizottság Egyesületet
Gyurcsány Ferenc miniszterelnöksége idején alapították, székhelye a Szalay utca 4., tehát a családi cégbirodalom, az Altus székhelye, az egyesület képviselője pedig nem más, mint Dobrev Klára volt.
Az egyesület megalakulása után konferenciát szerveztek, ahol beszámoltak eredményeikről az osztrák testvérszervezet képviselői is. Ezek között szerepelt, hogy oktatási csomagot dolgoztak ki az óvodáknak és általános iskoláknak, amelyben olyan mesék és dalok szerepeltek, amelyek szakítanak a „berögzült nemi szerepekkel”.

Nem sokkal később Bajnai Gordon kormánya titokban módosította az óvodai nevelés országos alapprogramjának kiadásáról szóló kormányrendeletet, belecsempészve a szövegbe a „nemi sztereotípiák erősítésének tudatos kerülését”. A 2010-ben hivatalba lépő Orbán-kormány azonban ugyanezen év augusztusában, még az óvodakezdés előtt módosította a szocialista kormány által meghozott változtatásokat. A szövegből kikerült a nemi sztereotípiák erősítésének tudatos kerülése, és úgy változtatták meg: az óvoda „nem ad helyet az előítéletek kibontakozásának sem társadalmi, sem nemi, sem egyéb értelemben”.