A kezdeményezés célja, hogy 10-15 év múlva is legyenek naprakész tudású rendelkező szakemberek és aktív termelő kertészek.
Nagypéter Sándor, a szövetkezet elnöke úgy fogalmazott: szeretnék elérni, hogy ismét vonzó szakmává váljon a fiatalok körében a kertészet. Egy termelői szerveződés ugyanis addig életképes, míg abban innovatív, fejlődésre képes és hajlandó, hosszú távon is működő termelői tagok vannak. Ennek elengedhetetlen feltétele, hogy minél több fiatal válassza a kertészeti szakmát mint élethivatást.
A hallgatók az elméleti tudás mellett korszerű gyakorlati ismeretekre is szert tehetnek a mentorprogramban. Ennek érdekében modern bemutatókertet alakítanak ki, amely lehetőséget biztosít a diákoknak, hogy első kézből, gyakorlati úton ismerhessék meg a legkorszerűbb termesztési módszereket, valamint elsajátíthassák a hatékony termelési és üzemgazdasági ismereteket.
Első lépésként a szakközépiskola meglévő növényházaiban kezdődnek a fajta- és technológiai kísérletek. Létrehoznak egy új 3500-4000 négyzetméteres fóliaborítású növényházegyüttest is, ahol a kísérleteket és a gyakorlati oktatásokat a legkorszerűbb módon lehet elvégezni. A kertben lehetőség lesz komplex, egymásra épülő kísérleti programok végrehajtására is, amely hosszú távon hozzájárulhat a termelés biztonságának növekedéséhez, a környezet fenntarthatóságához, valamint a legmodernebb automatikai és robottechnológiai fejlesztésekhez.