Mint a Magyar Nemzet megírta, idén 120 990 diák sorsa dől el július 24-én, amikor kihirdetik a felsőoktatási felvételi ponthatárait. Ennyien jelentkeztek ugyanis valamelyik egyetem szeptemberben induló alap-, osztatlan vagy mesterképzésére.
A legtöbb jelentkezőt, összesen 17 080 főt idén is az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) vonzotta, de a vidéki intézményekbe is sokan jelentkeztek. A Világgazdaság az Eduline alapján összegyűjtötte, melyek lettek a legnépszerűbb vidéki egyetemi karok Magyarországon.
A vidéki egyetemek nappali és levelező tagozatos, alap- és osztatlan képzési szintű, állami ösztöndíjas elsőhelyes jelentkezőinek számait összesítve az alábbi lett a tíz legnépszerűbb vidéki egyetemi kar:
- Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar
- Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar
- Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Kar
- Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar
- Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Kar
- Pécsi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar
- Miskolci Egyetem Gépészmérnöki és Informatikai Kar
- Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Kar
- Soproni Egyetem Benedek Elek Pedagógiai Kar
- Széchenyi István Egyetem Apáczai Csere János Kar
Népszerű volt ezeken felül a Nyíregyházi Egyetem is, ám az intézménynek nincsenek hivatalosan karai, csak intézetei. Idén az Oktatási Hivatal statisztikáiban nem látszik, hogy egy adott képzésre összesen hányan jelentkeztek. Csupán az elsőhelyes jelentkezők számát tüntették fel, de azt nem, hogy egy adott szakra összesen hányan jelentkeztek például a listájuk második, harmadik vagy akár hatodik helyén.