A február 25-i határozat értelmében feltételesen kiszabadulhat Bene Krisztián, de ha véglegessé válik a döntés, szigorú szabályoknak kell eleget tennie. A férfi pártfogó felügyelete alá kerül, és nem veheti fel a kapcsolatot áldozatával, Renner Erikával, máson keresztül sem küldhet neki üzenetet, emellett a nő otthonát és a munkahelyét is el kell kerülnie. A feltételes szabadlábra bocsátás feltétele az is, hogy külföldre nem utazhat és nem tehet közzé az áldozatára nézve sértő tartalmat. Ha kiengedik és megszegi ezeket a szabályokat, visszakerül a börtönbe.
Brutális támadás fényes nappal
A két gyerekét egyedül nevelő Renner Erikát 12 évvel ezelőtt, 2013. március 12-én reggel támadta meg egy bukósisakos, maszkos, kesztyűt viselő férfi, amikor éppen elindult otthonról. A kutyáját akarta megsétáltatni. A támadó megszorította a nyakánál és visszalökte a lakásába, ahol megkötözte, és injekcióval elkábította. Ezután valamilyen maró anyagot öntött a nemi szervére, innen kapta Bene Krisztián a lúgos orvos nevet.
A támadás miatt a nő volt barátját, az Irgalmasrendi Kórház korábbi főigazgatóját elítélték. Bűnösségét több bizonyíték is alátámasztotta.
Egyrészt a nő vérében és vizeletében ketamint, klonazepámot, midazolámot és meprobamátot találtak, amelyeket egy átlagember nehezen, de egy orvos könnyen beszerezhet, másrészt a támadás sem volt hétköznapi. A férfi injekciós tűt és altatásra alkalmas szert vitt magával, amit szakszerűen alkalmazott. Ezek mellett az orvos megbukott a hazugságvizsgálaton, és alibit sem tudott magának igazolni, ráadásul még indítéka is volt.
Hosszú tárgyalás, 11 év
Bene Krisztiánt elfogták és bíróság elé állították. Éveken át próbálta elhitetni, hogy semmi köze a támadáshoz, és mindent elkövetett, hogy megússza a felelősségre vonást. Még azt is elérte, hogy a másodfokú tárgyalás általában jogerős ítélete rá ne vonatkozzon. 2018 júliusában a harmadfokon eljáró Kúria végleges ítéletet hozott a lúgos orvos ügyében:
11 év börtönbüntetésre ítélte a férfit, és végleg eltiltotta az orvosi hivatástól.
Az ügyészek fellebbeztek a február 25-i feltételes szabadlábra bocsátásról szóló döntés ellen, így az nem jogerős. A végső ítéletet a Fővárosi Törvényszék másodfokú tanácsa hozza majd meg a következő hetekben.