Sunnyognak, nem cáfolják az érintettek, hogy Magyar Péterék legalább százmillió forintot kaptak a baloldali oligarchától

A Tisza Párt és Bige László is mélyen hallgat arról, hogy pontosan mekkora összeggel támogatta Magyar Péteréket a baloldali oligarcha, aki körül éppen egy vagyonkimentési botrány robbant ki. Bige ugyanis a legnagyobb cégéből, a csődközelben lévő Nitrogénművekből a hitelezők orra előtt talicskázza ki a pénzt. A napokban kiderül az is, hogy az ügyben tett feljelentést követően a rendőrség elrendeli-e a nyomozást.

2025. 04. 11. 6:00
Bige László Fotó: Forrás: MTI
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Napok óta sunnyog, egyetlen kérdésünkre sem válaszol Bige László és a Tisza Párt az elmúlt időszakban megjelent sajtóinformációk kapcsán. 

Az érintettek így hallgatnak arról a Metropolban több mint egy hete megjelent információról is, hogy Bige László legalább százmillió forinttal támogatta Magyar Péteréket, a pénz – az újság tudomása szerint – Svájc érintésével érkezett a Tisza Párt környezetéhez.

Lapunk a szóban forgó adománnyal összefüggésben arra lett volna kíváncsi, elismerik-e az összeg nagyságát, illetve hogy pontosan mikor történt a tranzakció. 

Itt érdemes felidézni, hogy a Magyar Nemzet korábban telefonon elérte Bárdos Barnabást, a Tisza Párt pénzügyesét, aki a Metropol szerint segédkezett a milliók célba juttatásában. Bárdos – aki kérdésünkre hirtelen arra sem tudott feleletet adni, hogy betölt-e valamilyen funkciót a Tiszánál – a párt kommunikációs osztályához irányított minket, ahol szerinte választ adnak a sajtó kérdéseire. A sajtóosztálynak a jelek szerint több mint egy hét sem volt elég a válaszra.

 

Van itt más is

Tény, Bige Lászlónak érdekében áll a kormányváltás, hiszen attól számára kedvezőbb piaci környezet kialakítását remélhetné, ugyanis mind nagyobb anyagi nehézségekkel küzd. Ezen a ponton érdemes megemlíteni a másik, a Magyar Nemzet által kirobbantott botrányt. Lapunk a baloldali oligarcha érdekeltségébe tartozó, csődközeli helyzetben lévő Nitrogénművek működésére rálátó forrásokra, hitelezőkre hivatkozva arról számolt be, hogy a baloldali milliárdos vagyonkimentésbe kezdett. 

Úgy tudjuk, a műtrágyakirályként is emlegetett nagyvállalkozó akár már ötmilliárd forintot is kitalicskázhatott a cégből. 

Információnk szerint például értékesítettek egy kamionparkolót, amelyet a Bige család másik érdekeltsége vásárolt meg. A vagyonkimentési akciónak a cég kötvényesei körében is híre ment, a hitelezők amiatt aggódnak, hogy nem kapják vissza a pénzüket. A veszély ráadásul egyre komolyabb: idén májusban jár le ugyanis a Nitrogénművek kétszázmillió eurós – nagyjából nyolcvanmilliárd forintnyi – kötvénye, amit a cég feltehetően képtelen lesz visszafizetni.

 

A vagyonkimentésről szintén csend van

Bige Lászlóhoz a vagyonkimentési ügye kapcsán is számos kérdést küldtünk, amelyeket a műtrágyakirály ugyancsak egytől egyig válasz nélkül hagyott. Így arról érdeklődtünk például, hogy mekkora értékű vagyonelemek kerültek el az utóbbi időszakban a Nitrogénművektől.

Arra szintén kíváncsiak lettünk volna, hogy mit tesznek, ha a társaság az említett májusi határidőig nem lesz képes visszafizetni az adósságait. A műtrágyakirály arra a kérdésre sem volt hajlandó felelni, mekkora veszteséget könyvelt el tavaly a Nitrogénművek, de még azt sem árulta el, jelenleg folyik-e termelés, és hogy kinek és mennyi műtrágyát adnak el havonta.

 

Lépniük kell

A cég anyagi helyzetével kapcsolatos kérdések korántsem mellékesek. Olyannyira nem, hogy – mint a lapunknak név nélkül nyilatkozó forrásoktól megtudtuk – még a kötvényeseket sem tájékoztatták, mekkora veszteséget termelt tavaly a Nitrogénművek és mit mutatnak jelenleg a számok. Amennyiben pedig a vagyonkimentés bebizonyosodna, a kötvényeseknek nem lesz más választásuk, mint jogi lépéseket kezdeményezni.

Ilyet már tett a közérdekű bejelentéseiről ismert Tényi István, aki különösen nagy vagy azt meghaladó értékre elkövetett tartozás fedezetének elvonása bűntett gyanújával fordult a Nemzeti Nyomozó Irodához.

 

Öt év 

A napokban kiderül, hogy az ügyben elrendeli-e a rendőrség a nyomozást. Lapunk általánosságban szakértő segítségével járt utána annak, hogy mi a büntetési tétele a fedezetelvonásnak. Bérdi Zsolt ügyvéd rámutatott: ez akár öt év szabadságvesztés is lehet. 

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.