Ismét pride-párti tüntetés várható, lebénulhat a budapesti közlekedés – hívta fel a figyelmet a Mandiner. A legnagyobb közösségi oldalon az esemény ezúttal a Hallgatók a Gyülekezési Szabadságért néven fut, amelyet a Mikszáth Kálmán térre hirdettek meg délután fél 4-re. A demonstrálók onnan fognak átvonulni az Erzsébet hídhoz, ahol bár a tüntetés hivatalosan véget ér, de mindenkit bátorítanak a 24 órás hídfoglaláshoz való csatlakozásra, amelynek szervezője ismét Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő lesz. A 24 órás hídfoglalás azonban már biztosan nem valósulhat meg, miután hétfő este a Kúria úgy döntött, nem engedélyezi azt. Indoklásukban többek között az áll, hogy "a gyülekezési jog gyakorlása sem irányulhat mások jogainak és szabadságának ellehetetlenítésére".

A tüntetések előzménye, hogy március 18-án az Országgyűlés 136 igen szavazattal elfogadta a gyülekezési jogról szóló 2018. évi LV. törvénynek a gyermekek védelmével összefüggő, valamint az ehhez kapcsolódó törvények módosításáról szóló javaslatot. Az elfogadott javaslat szerint a jövőben már nem lehet megtartani a pride-felvonulást.
A szavazást a Momentum képviselői botrányos viselkedéssel próbálták megzavarni.
A karzatról papírokat szórtak az ülésterembe, füstbombákat gyújtottak, és azt kiabálták, hogy „Nem hagyjuk!”. Az akcióban Kunhalmi Ágnes fuldokolni kezdett a sok füsttől, Bányai Gábor fideszes képviselőnek pedig sürgős orvosi ellátásra volt szüksége. Hadházy Ákos vezetésével ezután többször is tüntetéseket szerveztek, ahol lebénítva a közlekedést hídfoglaló akciókat tartottak, amik miatt a feje tetejére állt a város közlekedése.
A megmozdulás kezdetén a főváros több pontján is dugók, torlódások alakultak ki. A lezárt hidak miatt forgalmi dugóban üldögélő autósokat kérdezte a Hír TV riportere, akik elmarasztaló véleménnyel voltak a kialakult helyzetről. Volt közöttük olyan, aki három órája ült az autóban.
A tüntetésekről Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter is megszólalt, a Kormányinfón rámutatott: ami kedden történt Budapesten, az az elmúlt harmincöt év következetes jogalkalmazása szerint jogellenes.
– Soha, sehol, semmilyen kormány alatt senki nem engedte meg, hogy néhány száz fő megbénítsa Budapestet – jelentette ki, majd felhívta a figyelmet: néhány száz tüntető egy nap alatt négy fővárosi hidat zárt le, ezzel százezrek normális közlekedését tette lehetetlenné. A holnapi esemény beharagozói alapján ismét hasonlóan nagy torlódásokra érdemes számítani, így jobban jár, aki messziről elkerüli majd Budapest érintett részeit.