„A Tisza Párt pontosan ugyanolyan, mint a Momentum, a Gyurcsány-féle Demokratikus Koalíció és a korábbi és további balliberális elődök” – hívta fel a figyelmet közösségi oldalán Menczer Tamás. A kormánypártok kommunikációs igazgatója rámutatott: Magyar Péter pártja is külföldi és idegen érdekeket szolgál ki a hatalom és a pénz érdekében. „Árulók! Brüsszel Péter hazaáruló! Minél rosszabb az országnak, annál jobb neki!” – tette hozzá bejegyzéséhez.
Mint arról a Magyar Nemzet beszámolt, Kollár Kinga egy brüsszeli bizottsági ülésen arról beszélt, hogy szerinte jól működik és hatékony az uniós pénzek visszatartása, mert megakasztja a magyar gazdaság fejlődését, beruházások és kórházfelújítások maradnak el. A Tisza Párt politikusa szerint ennek a jó oldala az, hogy a romló életminőség az ellenzéket segíti.
Menczer Tamás hangsúlyozta: ezzel szemben a kormány és a kormánypártok a magyar emberek oldalán állnak. „Bennünket nem érdekel Weber, von der Leyen és Brüsszel véleménye, egy dolog érdekel, a magyar érdek és a magyar emberek véleménye” – szögezte le.
Megkérdezi a magyarokat a kormány
A kormány nemrég elindította véleménynyilvánító szavazását, amelynek célja, hogy a választók döntsenek: szeretnék-e, hogy Ukrajna csatlakozzon az Európai Unióhoz. A kormány ebben a fontos kérdésben kéri ki a magyar emberek véleményét, hogy az eredmények alapján foglaljon állást az Európai Unió testületei előtt.
Emlékezetes, Orbán Viktor március 15-én meghirdette 12 pontját, amelyben Ukrajna uniós csatlakozását is megemlítette: „Uniót, de Ukrajna nélkül.” Még előtte, március 6-án rendkívüli csúcstalálkozót tartottak Brüsszelben, amelynek középpontjában Ukrajna EU-csatlakozása és Európa védelmi stratégiája állt. Orbán Viktor a tanácskozás után kifejtette aggályait Ukrajna esetleges EU-tagságával kapcsolatban, szerinte
a csatlakozás komoly gazdasági és biztonsági kockázatokkal járna Magyarország számára mind politikai, mind gazdasági szempontból.
A kormány ezért döntött úgy, hogy véleménynyilvánító szavazást indít Ukrajna uniós csatlakozásáról. A választópolgároknak egy szavazólapot postáznak.
A szavazólapon egyetlen kérdés fog szerepelni: „Támogatja-e ön, hogy Ukrajna az Európai Unió tagja legyen? Igen vagy nem?”
Szavazni ugyanúgy lehet, ahogy egy országgyűlési választáson, az „igen” vagy a „nem” válasz fölötti körbe írt X-szel. A szavazólap biztonsági papíron lesz, nem fénymásolható, nem sokszorosítható. A szavazólapot ingyenes válaszborítékban lehet visszaküldeni a kormánynak. A szavazatokat közjegyző jelenlétében összesítik majd.