Ukrajna uniós csatlakozása veszélyeztetné a magyar munkahelyeket is

Számos kockázat mellett a magyar munkaerőpiacot is veszélyeztetné, ha Ukrajna csatlakozna az Európai Unióhoz. Kocsis Máté, a Fidesz frakcióvezetője arra hívta fel a figyelmet, hogy az ukrán munkaerő elárasztaná a magyar munkaerőpiacot, ha Ukrajna belépést nyerne az EU-ba.

2025. 04. 27. 10:35
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ukrajna uniós csatlakozásával az ukrán munkaerő elárasztaná az európai és benne a magyar munkaerőpiacot – fogalmazott Kocsis Máté a Facebook-oldalán. A Fidesz frakcióvezetője arra kér mindenkit, hogy mondja el véleményét a Voks 2025 véleménynyilvánító szavazáson!

Kijev, 2023. február 2.
Az ukrán elnöki sajtószolgálat által közreadott képen Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke, Volodimir Zelenszkij ukrán elnök és Denisz Smihal ukrán miniszterelnök (b-j) európai uniós és ukrán zászlóval az ukrán kormány és az Európai Bizottság kijevi ülésén 2023. február 2-án. Ukrajna 2022 februárjában folyamodott az EU-hoz tagjelölti státuszért, és azt 2022 júniusában megkapta.
MTI/EPA/Ukrán elnöki sajtószolgálat
Fotó: MTI/EPA/Ukrán elnöki sajtószolgálat

Mint ismert, megkezdődött a Voks 2025: szavazás Ukrajna EU-tagságáról, aminek célja, hogy a magyarok közösen határozzanak Ukrajna európai uniós csatlakozásának kérdésében. Brüsszel egyre nagyobb nyomást gyakorol a magyar kormányra annak érdekében, hogy felgyorsítsa az ukrán csatlakozást.

Ukrajna uniós csatlakozásáról világos a kormány véleménye

A kormány álláspontja ebben a kérdésben is egyértelmű és határozott: Ukrajna csatlakozása az unióhoz hatalmas károkat okozna Magyarország gazdaságának. Brüsszelben gyorsítópályán, az emberek megkérdezése nélkül vennék fel Ukrajnát az Európai Unióba, ráadásul mindezt anélkül, hogy számolnának vagy beszámolnának a háborúban álló ország csatlakozásának következményeiről.

Az európai baloldal az emberek, köztük a magyarok feje fölött akarja meghozni ezt a döntést.

Pedig ez a döntés hosszú időre meghatározhatja az európai emberek mindennapjait, ugyanis a csatlakozás számos veszéllyel járna. Ukrajna csatlakozása esetén a magyar gazdák nehéz helyzetbe kerülnének, ugyanis elárasztanák az európai piacot a hatalmas mennyiségű és ellenőrizetlen minőségű ukrán mezőgazdasági termékek.

A mezőgazdaság mellett a legkegyetlenebb fegyveres bűnözői csoportok is rászabadulnának Európára, ugyanis Ukrajnában már a háború előtt is virágzott a szervezett bűnözés, de az elmúlt években ez még magasabb szintre lépett, és a csatlakozása után ezek a szervezetek zavartalanul mozoghatnának az Európai Unióban, így Magyarországon is. Mindemellett a szomszédos ország alvilági alakjain túl a háború miatt egyre jobban előkerülő súlyos betegségek és járványok is könnyedén bejuthatnának hazánk és az EU területére, amely további komoly kockázatot jelentene az itt élőkre nézve.

Valamint maga a csatlakozás minden magyar család számára is érezhető anyagi terhet jelentene.

Ukrajna csatlakozása ugyanis akár két és fél ezermilliárd eurós terhet is jelenthet, amely súlyos gazdasági következményekkel járhat az Európai Unió és Magyarország számára. A háború eddigi évei mintegy 9100 milliárd forint költséget rótt hazánkra, amely családonként több mint kétmillió forintos kiadást jelentett. Ukrajna gyorsított csatlakozása esetén a terhek tovább növekednének, ami azt jelentené, hogy a magyar családok pénzügyi lehetősége csökkenne.

De kontroll nélkül zúdulhatna munkavállalók hatalmas tömege Magyarországra, ha Ukrajnát felvennék az Európai Unióba.

 A jelenség egyrészt megüthetné a magyar ellátórendszert, másrészt azokban az ágazatokban okozhatna igazán nagy gondot, ahol alacsonyabb képzettségű emberek dolgoznak nagyobb számban. Ráadásul feltehetően moratóriumot sem adna Brüsszel – nem úgy, mint korábban, amikor a magyar munkaerővel szemben is bevezetett több ország évekig tartó korlátozásokat.

Orbán Viktor miniszterelnök arra a veszélyre is figyelmeztetett, hogy egy olyan országot akarnak fölvenni az Európai Unióba, amely nem szuverén, amelyről nem tudjuk, hol a keleti határa, mekkora a területe, mekkora a népessége, és még fönntartani sem tudja magát.

Borítókép: Kocsis Máté, a Fidesz frakcióvezetője (Fotó: MTI/Illyés Tibor)

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.