„Azt hallom, azt üzenik nekem, hogy a változásokhoz szükséges összefogásnak, a változáshoz szükséges stabil kormánytöbbségnek és az ellenzék józan magatartásának én vagyok az akadálya. Remélem, hogy így van, mert ha igen, akkor én most ezt az akadályt megszüntetem” – jelentette be Gyurcsány Ferenc még 2009. március 21-én, hogy távozik a miniszterelnöki posztról.
Az őszödi beszéd kiszivárgása és a 2006-os őszi események után a közvélemény nagy része azt várta, hogy Gyurcsány az MSZP–SZDSZ kormány éléről és a közéletből is távozzon.
Erre végül további 16 évet kellett várni, ugyanis ma, 2025. május 8-án újra Gyurcsány távozásától hangos a magyar közélet. Remélhetőleg ezúttal ez az állapot végleges.
Mint lapunk megírta, Dobrev Klára, a DK európai parlamenti képviselője bejelentette, hogy Gyurcsány Ferenc lemond a DK elnöki tisztségéről, lemond frakcióvezetői posztjáról, országgyűlési képviselői mandátumáról, visszavonul a közélettől, a választásokon nem indul.
Gyurcsány döntését Dobrev írása szerint az elnökség tudomásul vette, mától az elnökválasztásig tartó átmeneti időszakban a pártot Molnár Csaba ügyvezető alelnök irányítja. A bejegyzés második felében Dobrev Klára azt is bejelentette, elválnak Gyurcsány Ferenccel.
Gyurcsány elkésett
Régi bűnnek hosszú az árnyéka, a lemondásnak és visszavonulásnak pedig eljött az ideje: sokak igazságérzetét így is sérti, hogy 2006 után nem tudott azonnal hátrébb lépni. Pedig azzal nemcsak a magyar nemzetnek, de a szűkebben vett baloldalnak is nagy szívességet tett volna
– nyilatkozta lapunknak Tóth Erik, az Alapjogokért Központ kutatási igazgatója.
Borítókép: Gyurcsány Ferenc (Fotó: Ladóczki Balázs)