Egészségesen fogyni csak egészséges módszerrel lehet. Nem veszélyes fogyasztószerekkel, önsanyargatással, egyoldalú táplálkozással, a szervezet rombolásával kell lefogyni, ami talán még a túlsúlynál is károsabb a szervezetre. A jojóeffektusról nem is beszélve, hisz jellemzően – amikor abbahagyjuk ezeket a speciális diétákat, és visszatérünk a megszokott életrendrendhez – a kilók rövid időn belül visszakúsznak a combra, a hasra és a csípőre.
Ha egészségesen, tartósan szeretnénk lefogyni, azt egészséges táplálkozással, egészséges életmóddal, kellő türelemmel, sok mozgással, s még több önuralommal, akaraterővel tehetjük meg.
Általában ezt az utóbbi kettőt fenntartani a legnehezebb, ezért nem szégyen szakértő segítségét kérni. Orvosok, dietetikusok, vendégeikre kiemelten fókuszáló személyi edzők adhatnak pszichikai és fizikai támogatást az eredményes, egészséges súlyleadáshoz, súlykontrollhoz – írja a Gyógyzóna.
Csodaszerek márpedig nincsenek
Aki azt hiszi, hogy megvesz egy doboz tablettát, bevesz napi hármat és egy hónap múlva karcsú lesz, az az önámítás mellett akár meg is mérgezheti magát. A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) hivatalos oldalán például egy egészségre ártalmas fogyasztótea és -kapszula veszélyeire hívja fel a figyelmet.
A Szegedi Tudományegyetem Farmakognóziai Intézetének keretei között működő, fogyókúrás szereket elemző munkacsoport – melyben dr. Csupor Dezső gyógyszerész és egyben a Gyógyzóna Magazin szakértője is részt vett – az elmúlt években több olyan fogyasztószert azonosított be a hazai piacon, amelyek szibutramintartalmuk miatt egyértelműen káros hatással lehetnek a szervezetre.
A szibutramin
az emberek 10-30 százalékánál szédülést, szájszárazságot, álmatlanságot, magas pulzusszámot és vérnyomást, valamint hányingert, szédülést és különféle szívproblémákat idézhet elő.
– olvashatjuk a Nébih honlapján.
A teljes cikket ITT olvashatja tovább.
Borítókép: Pexels