1. Sokszor keveset kell enni
Bár a köztudatban az él, hogy aki többször eszik keveset, fogyni fog, a valóságban ez nem egészen igaz vagy nem mindenkire igaz. Pontosabban nem az számít, hogy hányszor eszik egy nap, hanem az, hogy mennyi a bevitt kalória mennyisége. Táplálkozási szakértők körében vitatott a kérdés, hogy a főétkezések között szükség van-e úgynevezett „kisétkezésekre”, nassolásra.
A főétkezések közé beiktatott kisebb étkezésekkel elkerülhető, hogy a főétkezések során az éhség miatt túl sok kalóriát fogyasszon – állítja az egyik oldal.
Más szakértők szerint minden étkezés után a vércukorszint emelkedik, amelyre reagálva a szervezet inzulint termel, az inzulin pedig a hízásért is felelőssé tehető, így a kiegészítő étkezések beiktatása nem feltétlenül jó. Maximum kettő – egy délelőtti és egy délutáni – kisétkezés ajánlott.
2. Le a szénhidrátokat!
A fogyókúra ideje alatt is szüksége van a szervezetnek a szénhidrátokra. Ha hirtelen száműzi a szénhidrátokat az étrendjéből, a szervezet anyagcseréje felborul, ráadásul a magasabb fehérje- és zsírfogyasztás szív- és keringési problémákat, valamint a vese és a máj működésének zavarait is okozhatja. Kerülje a finomított szénhidrátok fogyasztását, de például a teljes kiőrlésű lisztből készült termékeket, illetve a zöldségeket és a gyümölcsöket ne iktassa ki az étrendjéből.
3. Csak semmi édesség!
A legjobb, ha a fogyni vágyó úgy alakítja ki a diétás étrendjét, hogy abban az édesség is helyet kapjon.
Persze zsírban és cukorban gazdag édességek helyett válasszon olyan tápláló, vitamindús finomságokat, amelyek csillapítják az édességéhségét, emellett pedig egészségesek is, mint például a sovány tejből és friss gyümölcsből készült shake, a natúr joghurt egy kanál bogyós gyümölccsel vagy az olajos magvakból max. 10-20 gramm naponta. Magas kakaótartalmú, jó minőségű csokoládét is fogyaszthat akár mindennap – egy-két kockányit. A hangsúly a mértékletességen van!