Nos, ezek után tegyük fel a kérdést: mi történt Ukrajnával?
Nagyjából ugyanez, csak történt még egy fordulat azóta.
Ukrajnára az 1991-es, Szovjetuniótól való függetlenedése után azonnal lecsapott a „Nyugat”, megjelentek az országban a külföldi cégek, közöttük természetesen a bankok is, Soros például az első pillanattól kezdve számos gazdasági ágazatban megjelent, s a folyamat egészén a jelenlegi amerikai demokrata elnök, Hunter Biden fiának csodálatos ukrajnai karrierjéig tartott, lásd a Burisma nevű céget.
De nemcsak ők, hanem számos nyugati cég azonnal felfogta, hogy Ukrajna hihetetlenül fontos ország, méghozzá legalább három vonatkozásban: kiváló mezőgazdasági területei vannak, gazdag az energiaforrásokban, egyébként pedig velejéig korrupt, ahol könnyű megvenni kilóra a politikai és a gazdasági vezetést. Az USA pedig ilyen lehetőségeket nem szokott kihagyni.
Egyszóval, Ukrajnába is jöttek a bankok.
De mi van most?
Veszélybe került az a hatalmas biznisz, amit a Nyugat, vagyis az Egyesült Államok demokratái, a multicégek, a dollármilliárdosok és nagyon nem utolsósorban a globális pénzügyi elit, Davos vagy a Klaus Schwab-féle Világgazdasági Fórum megcsinált Ukrajnában.
Ugyanis Oroszország háborút indított a saját politikai, geopolitikai és gazdasági érdekeinek védelmében.
Mi tehát a falánk Nyugat válasza erre?
A bankok után ismét megjelentek a tankok Ukrajnában.
Nem mi küldjük ezeket, hanem a Nyugat, mert őrült, és nem számol a következményekkel.
Mi, magyarok pedig szeretnénk, ha sem a bankok, sem a tankok nem jönnének be hozzánk többet.
De sajnos az őrület az első világháború előtti hangulatra emlékeztet.
És ez nagyon nem jó hír.
Borítókép: Orosz tüzérek 152,4 mm-es Mszta–B önjáró lövegekkel tüzelnek a kelet-ukrajnai Donyecki területen (Forrás: MTI/EPA/Orosz védelmi minisztérium)