Zsebszerződések: az MSZP-nek és az LMP-nek nincs véleménye

A szerdai ülésen a zsebszerződések elleni hatékonyabb fellépés jogszabályi hátterének megteremtéséhez szükséges változtatásokat tekintették át.

KG
2012. 09. 26. 13:25
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) parlamenti államtitkára, a tárcaközi bizottság elnöke elmondta: szükségesnek tartják az ügyészségi hatáskör kibővítését, valamint azt, hogy a készülő új földtörvényben legyen olyan paragrafus, amely szerint nem lehet kártalanításért bírósághoz fordulni a zsebszerződés semmissége esetén.

Budai Gyula bejelentette, hogy a jövőben Magyar Zoltán jobbikos országgyűlési képviselő rendszeresen meghívást kap, és csak azért nem hív szocialista és LMP-s képviselőket is, mert láthatóan nincs véleményük a zsebszerződésekről.

A kormány szeptember 19-i ülésén fogadta el a zsebszerződések elleni küzdelem fejleményeiről, illetve az idén március végén létrehozott tárcaközi bizottság eddigi munkájáról és eredményeiről szóló jelentést – közölte korábban a Vidékfejlesztési Minisztérium.

Nem sikerült külön adatbázist összeállítani a zsebszerződésekkel érintett termőföldekről, a földhivatalok ugyanis az adatvédelmi törvény előírásai miatt megtagadták a részletes tájékoztatást – írja szerdai számában a Magyar Nemzet.

A kormány július 12-én nyújtotta be a parlamentnek a földtörvény tervezetét, amely több ponton meg kívánja akadályozni, hogy a termőföld külföldi kézbe kerüljön, valamint a zsebszerződések ellen is komolyan fel kíván lépni.

A második Orbán-kormány prioritásai közé tartozik a hazai termőföld magyar kézben tartása, amelynek érdekében minden jogi eszközt bevet, mivel 2014. május 1-jétől lejár a földvásárlásra vonatkozó külföldi magánszemélyek és jogi személyek moratóriuma.

Mint arról lapunk beszámolt, a magyar termőföld hazai kézben tartása kapcsán komoly harc várható a következő szűk két évben, azonban ha megnézünk pár nyugat-európai szabályozási példát, akkor jól láthatjuk, hogy ők sem engedik ki a kezük közül ezt a stratégiai területet. Azt sem lehet kizárni, hogy Brüsszel ismételten „bele fog kötni” a magyar szabályozásba.

Egy spekulatív céllal földeket vásárló céggel szemben indított eljárást Budai Gyula, aki az MNO-nak adott interjújában arról is beszélt, hogy országosan körülbelül 100 ezer hektár nagyságú területet szeretne kisajátítani a kormány.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.