Az összegből 59 milliárd forintot tettek ki a beruházási és forgóeszközhitelek, közel 36 milliárd forintot pedig devizahitelek kiváltására kaptak az ügyfelek.
A Magyar Nemzeti Bank június elején indult növekedési hitelprogramja keretében a K&H kapta a legnagyobb összeget, összesen 95,5 milliárd forintot, amelyet több mint 99 százalékban kihasznált a szerződéskötésre rendelkezésre álló határidőig, augusztus végéig – ismertette Huszár Róbert.
A Monetáris Tanács 2013. április 4-ei ülésén döntött a MNB növekedési hitelprogramjának elindításáról, majd annak érdekében, hogy minél több kis- és középvállalkozás juthasson hitelhez a program keretében, május 28-ai ülésén 50 százalékkal megemelte a keretösszeget a korábban meghatározotthoz képest.
A program első pillére keretében a beruházások, forgóeszközök és uniós támogatások finanszírozására felvehető hitelekre, illetve korábban ilyen célokra felvett hitelek kiváltására rendelkezésre álló keretösszeg így 425 milliárd, a program második pillére keretében a devizaalapú hitelek kiváltására felvehető hitelekre rendelkezésre álló keretösszeg pedig 325 milliárd forintra emelkedett.
A hitelszerződések megkötésére augusztus 29-éig volt lehetőség. A beruházási hitelek esetében a hitelösszeg legalább 30 százalékát szeptember 30-áig kell folyósítani, az e feletti rész felhasználása pedig 2014. március 31-éig lehetséges. Több pénzintézet is arról számolt be a Magyar Nemzetnek, hogy a vállalkozások fele-kétharmada új beruházásokhoz igényelt kedvezményes kölcsönt. Még nem tudni, lesz-e folytatás. A jegybank csak annyit közölt, hogy a kezdeményezés kevésbé népszerű harmadik pillérét, a devizacsere-tendert hosszabbítja meg.