Gyuris Dániel, az OTP Jelzálogbank Zrt. elnök-vezérigazgatója szerint a lakosság elhalasztott hitelkereslete, illetve a vállalatok esetében a jegybank növekedési hitelprogramja megemelheti a vállalatok banki kölcsönök iránti igényét.
Nagy Márton, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) ügyvezető igazgatója úgy vélte: hitelezési fordulat következhet be, de ez magával hozza azt is, hogy a piacon a nagybankok, a kis- és középbankok és a takarékszövetkezetek részaránya a hitelezésben átrendeződik, a kis- és középbankok és a takarékszövetkezetek szerepe erősödni fog. Egyedül Heinz Wiedner, a Raiffeisen Bank vezérigazgatója gondolta úgy, hogy a hitelezés beindulása csak hosszabb távon várható, idén nem lát reális fordulatot a banki hitelnyújtásban.
A magyar gazdaság növekedési kilátásait is megvitatták: politikai és gazdasági szakértők a befektetői bizalom és a termelékenység növelésének fontossága mellett azt hangsúlyozták, hogy bár a jegybank növekedési hitelprogramja hozzájárul valamelyest a növekedéshez, hosszú távon nem megoldás.
Kisgergely Kornél, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) pénzügypolitikáért felelős helyettes államtitkára hangsúlyozta: az infláció és az államháztartási deficit tekintetében Magyarország sikeres volt, az infláció az idén 2 százalék alatt alakul, és nem a rezsicsökkentés miatt, mivel az mindössze egy százalékponttal csökkenti a mutatót. Elmondta: a kormány tavaly befejezte a konszolidációt, a költségvetési hiány 1,9 százalék volt, és történelmet írhat azzal, hogy a választási évben is 3 százalék alatt lesz a hiány.