A német tulajdonú társaság gépbeszerzésekhez 139 millió forintos európai uniós támogatást nyert el az Új Széchenyi Terv keretében – írták a projektről szóló közleményükben. A kft. a 2011. szeptember és 2013. május között megvalósított fejlesztés során nyolc csúcstechnológiás CNC eszterga- és köszörűgépet vásárolt; a berendezések a gyártási folyamat teljes egészét lefedik, azaz a nyersanyagból egy munkafázisban állítanak elő alkatrészt.
A kft. termékeinek 90 százaléka autóipari alkatrész. Főként ipari és elektromotorokat, belső és külső autólámpákat gyártanak, illetve gépjárműalkatrészek és motorok precíziós fémelemeit állítják elő. A cég közvetlen beszállítója többek között a Volkswagennek és az Audinak, illetve a Faurecia cégcsoportnak.
A tolnai megyeszékhelyen 1998 óta működő társaság a beruházáshoz kapcsolódva tíz új munkahelyet hozott létre, a dolgozók száma jelenleg 349.
A Jako Kft. a 2011-es 4,338 milliárd forint után 2012-ben 4,237 milliárd forint nettó árbevételt ért el, amelyből 3,2 milliárd forint külföldi értékesítésből származott. A cég adózott eredménye 2012-ben 305 millió forint volt, amely 82 millió forinttal haladta meg az előző évit.
Szijjártó Péter miniszterelnökségi államtitkár az autóipari beszállító Poppe+Potthoff Hungária Kft. projektzáró rendezvényén Ajkán, október 22-én beszámolt arról, hogy a kormány, mikor 2010-ben szembekerült a válsággal, nemcsak túlélni törekedett azt, hanem adottságait számba véve lehetőségként tekintett rá. Ahogyan elmondta, „a válság azt kínálta, hogy legyünk Európa legnagyobb termelési központja, ezen belül az autóipar fellegvára”.
A Bosch 2018-ig a hildesheimi üzeméből Miskolcra telepíti át az önindító gyártás nagy részét – közölte a cég egyik szóvivője. A magyar kormány júliusban stratégiai megállapodást kötött a magyarországi Bosch-csoporttal.
Felavatták az Audi győri logisztikai parkját október 21-én, amely tízmilliárd forintba került. 300 új munkahely jött létre a beruházással, amely az autó- és motorgyártás folyamatát teszi hatékonyabbá. A napi 150 kamionnyi rakomány kezelésére alkalmas logisztikai központba harminc országból érkeznek a beszállítók termékei.
Az autóipari elektromos csatlakozóelemeket gyártó Delphi Automotive október másodikán átadta tatabányai gyárának új, nyolcezer négyzetméteres csarnokát, amellyel közel duplájára nő az üzem területe és 100 embernek biztosít munkalehetőséget.