Nincs egyetértés a Magyar Szakszervezeti Szövetségen (Maszsz) belül sem azzal kapcsolatban, hogy a szövetség a túlóraszabályozás kapcsán általános sztrájkot hirdetett más konföderációkkal, és ennek megvolt-e az alapja. A Maszsz csütörtökön tartja tisztújító kongresszusát, a három jelölt – Kordás László jelenlegi elnök, Hercegh Mária, a nőtagozat elnöke és Székely Tamás jelenlegi alelnök – minap lefolytatott vitájában mindenki más álláspontot képviselt az országos sztrájk meghirdetéséről.
Székely Tamás alelnök, habár az egyik tüntetésen felszólalásában az ország leállásáról, a kapák és kaszák kiegyenesítéséről beszélt, mára tagadja, hogy általános munkabeszüntetésre hívta volna a munkavállalókat. Kordás László szerint ráadásul felmérést is készítettek, amely alapján már decemberben tudták, nem érdekli az embereket az általuk rabszolgatörvénynek nevezett túlóratörvény.
Székely Tamás ráadásul kifejtette, egyébként sem lehet sztrájkot hirdetni olyan intézkedés ellen, amellyel nem élnek a munkáltatók, ezzel elismerve, hogy túlreagálták a túlóraszabályozás módosítását, és nem igaz, hogy széles körű társadalmi elégedetlenséget váltott volna ki a munkavállalókból a munka törvénykönyvének módosítása. Szintén érdekes felvetés volt, hogy a szociáldemokrata értékeket nem kötik egyetlen párhoz sem, így az MSZP-hez sem, ezért sem csatlakoztak hivatalosan a párt támogatóihoz.
A gyakorlat ezzel szemben mást mutat. A jelöltek közül szakszervezeti információink szerint a jelenlegi elnök, Kordás László a legesélyesebb a szövetség vezetésére.

Fotó: Fotó: MTI/Kovács Tamás
Kordás – ahogy erről már beszámoltunk – neve elválaszthatatlanul összeforr a Gyurcsány-kormánnyal, amelyben 2006-ig az akkori munkaügyi tárca államtitkára volt, tehát a munkavállalók ellenében hozott intézkedése mellett ráhatása lehetett a reálbérek abban az időszakban tapasztalt csökkenésére, a munkanélküliség folyamatos emelkedésére. A következő Gyurcsány-kormány alatt, 2007-ben már a Foglalkoztatási és Szociális Hivatal második embereként felelt a társadalmi párbeszédért. Ebben az időben tovább nőtt a munkanélküliség, folyamatosan csökkent a reálkereset, ekkor szakadtunk le a régió országaitól.