Nagy István: mintegy 100 milliárd forinttal járul hozzá a horgászat a magyar GDP-hez

A horgászat mint rekreációs tevékenység a járulékos szolgáltatások igénybevételével együtt, összességében 100 milliárd forintos nagyságrenddel járul hozzá a bruttó hazai termék (GDP) összegéhez – mondta Nagy István agrárminiszter csütörtökön, a VI. Nemzeti horgászsport gála és támogatói banketten, a Hungexpo Budapesti Vásárközpontban.

Forrás: MTI2019. 02. 07. 18:28
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A miniszter kiemelte, 2016-tól lehetővé vált, hogy a vízterületek halgazdálkodási jogát kijelöléssel adják haszonbérbe a Magyar Országos Horgász Szövetség (MOHOSZ) részére, azóta a több mint 162 ezer hektáros vízterületből 120 ezer hektár került a szövetséghez.

Nagy István elmondta, hogy a halgazdálkodási ágazatban bekövetkezett változtatások az eddigi tapasztalatok és visszajelzések alapján sikeresek. Néhány év alatt a nyilvántartott horgászlétszám több mint 100 ezres bővüléssel 500 ezer fölé emelkedett, amellyel a MOHOSZ tartósan Magyarország legnagyobb hálózatos felépítésű civil szervezetévé vált.

Rámutatott, hogy a MOHOSZ az agrártárca stratégiai partnere, közösen alakítják a természetes vízi halgazdálkodást keretbe foglaló szabályokat. Ez az együttműködés garancia minden horgász és horgászszervezet számára. E munkának köszönhetően valósult meg számos bürokráciacsökkentést eredményező egyszerűsítés, például az is, hogy 2019-től az állami horgászvizsga díjmentessé vált.

A tárcavezető felidézte, hogy a kormány 2018 elején hozott döntése és a jogszabályok alapján a horgászszervezeteket képviselő MOHOSZ-szal kötött közfeladat-ellátási szerződés értelmében a horgászat állami bevételének legfontosabb elemét, az állami horgászjegy és a fogási napló díját a szervezet kezeli. A jövőben ezzel a forrással a szövetség számos előremutató, a horgászok, a horgászszervezetek érdekeit, valamint a magyar horgászturizmus megerősítését szolgáló fejlesztést hajthat végre.

Nagy István kitért arra is, hogy a tárca kiemelt figyelmet fordít a vízi környezet megfelelő hasznosítására és védelmére. Támogatnak minden olyan kutatási-fejlesztési irányt, amely az akvakultúra és a halgazdálkodás előtt álló újabb kihívásokra összpontosít, ezzel is hozzájárulva a magyar halgazdálkodási ágazat még intenzívebb fejlődéséhez.

Szűcs Lajos, a szövetség elnöke elmondta, hogy a MOHOSZ-nak több mint 1100 horgászszervezet a tagja, és a szövetség által kezelt vízterületek száma meghaladja a 600-at, a halőri állomány pedig az ezret. Tavaly mintegy 490 ezer regisztrált horgász volt Magyarországon, a magyar horgászkártyára pedig eddig több mint 300 ezren regisztráltak.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.