Fejlesztik a kajakos turizmust a Balatonnál

A Duna, a Tisza, és az ezeknél kisebb, de túrázásra alkalmas hazai folyók után a Balatonnál folytatódik a „lapátos vízi megállóhelyek” építése.

2019. 05. 06. 9:27
Badacsonytomaj, 2011. december 3. Egy férfi kajakozó a tél első adventi Balaton-átcsúszás programján, amelyet a badacsonytomaji strandon rendezték meg, a résztvevők innen indultak és ide érkeztek vissza. Tengeri kajakosok, szörfösök és vitorlázók keltek át a Badacsonyörsi-öblön a másik oldalra és vissza. Az esemény célja felhívni a jogalkotók figyelmét, hogy bizonyos szabályváltozásokkal a Balaton adottságait sokkal több vízi sportoló ki tudná használni. MTI Fotó: Turcsi Gábor Fotó: Turcsi Gábor
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Duna, a Tisza, és az ezeknél kisebb, de túrázásra alkalmas hazai folyók után a Balatonnál folytatódik a „lapátos vízi megállóhelyek” építése. A Magyar Kajak-kenu Szövetség (MKKSZ) ernyője alatt folyó fejlesztés eredményeként – remélhetően már az üdülési szezonra – hét strandon vehetnek birtokukba a kajakozók, kenusok olyan megállóhelyet, amely jogosult lesz a minőségi víziturisztikai szolgáltatást tanúsító védjegy használatára – tájékoztatta lapunkat Vaskuti Máté, a BJMOKK Sportüzemeltetési Nonprofit Kft. ügyvezetője.

Révfülöp 14,1, Fonyód 16,7, Szemes 21,5 millió forinttal részesült abból az 595 millió forintos uniós támogatásból, amelyből a balatoni települések közül Keszthelynek, Zamárdinak, Tihanynak, Fürednek és a siófoki szabadidő- és túraközpontnak is jutott, illetve jut komplett megállóhelyre. A Bejárható Magyarország turisztikai fejlesztési program lényege, hogy ezeken a lapátos megállóhelyen legyen egy olyan biztonságos, a vízi sporteszközök tárolására alkalmas könnyűszerkezetes hangár, ahonnan alkalmanként kajakot, kenut kölcsönözhetnek, akiknek nincs sporteszközük. Az állami beruházásból történt megállóhely fenntartására és működtetésére több alternatívát is kínál az MKKSZ, de mivel ezek az objektumok a helyi önkormányzat által fenntartott strandokon állnak, célszerű, ha a strandgazda is részt vesz az állagmegóvást is garantáló fenntartásukban.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.