Hetedik alkalommal, összesen tíz magyarországi területen pályázhatnak a szénhidrogén-ipar befektetői koncessziós jog megszerzésére a kormány által 2013-ban elindított bányászati koncessziós rendszer segítségével. Szénhidrogén-kutatásra, -feltárásra és -kitermelésre Csongrád, Csorna, Érd, Kadarkút, Kisvárda, Nyírbátor, Pusztaszer és Zala-kelet területekre hirdet pályázatot az Innovációs és Technológiai Minisztérium.
Emellett geotermikus energia kutatásának, kinyerésének és hasznosításának céljából Gádoros területére, míg lignit kutatására, kitermelésére és hasznosítására Sajókápolna területére lehet pályázatokat benyújtani.

Az eljárásban továbbra is részt vehet bármely belföldi vagy külföldi természetes személy, valamint átlátható szervezet, akár közös ajánlattétel keretében is. A pályázati kiírások a kitöltött koncessziós pályázati azonosító lap benyújtásával, területenként nettó százezer forintos vételáron vásárolhatók meg. A feltételeknek megfelelő pályázatok értékelése a szeptemberi benyújtási határidőt követő 90 napon belül megtörténik, és újabb 90 nap áll rendelkezésre a koncessziós szerződések megkötésére.
A koncesszió időtartama geotermikus területek esetében a szerződés hatálybalépésétől számított 35 év, a szénhidrogén-kutatási területeknél húsz év. Szerződésszerű és késedelem nélküli kötelezettségteljesítés esetén az elnyert koncesszió egy alkalommal, a koncesszió eredeti időtartamának legfeljebb a felével meghosszabbítható.