Környezetbarát fejlesztések a Szinva partján
A város teljes járműflottáját felszerelték free wifi eszközökkel. A következő lépésben a város 52 villamosmegállójában is kiépítik a hálózatot, ami a gyakorlatban egy 11 kilométer hosszú free wifi zónát jelent majd.
Elektronikus jegyrendszert vezettek be a tömegközlekedésben.
Egységesítik a helyi autóbuszflottát, a már meglevő 75 mellé további hetven CNG-buszt vásárolnak, amelyek károsanyag-kibocsátása szinte nulla. A buszbeszerzés 9,2 milliárd forintba került, amelyből 1,8 milliárd forint állami támogatás, a fennmaradó részt kedvező lízingkonstrukcióval oldják meg.
Népszerűsítik az elektromos autózást: a következő nyolc évben 160-ra növelik a töltési lehetőségek számát Miskolcon. A város nyolcvanszázalékos szén-dioxid-kibocsátás-csökkentést vállalt 2050-ig.
Miskolc lesz az első olyan magyarországi város (Európában is csak néhány ilyen akad), amelynek intelligens forgalomirányítási rendszere száz százalékban központilag vezérelt, a forgalomhoz alkalmazkodó, adaptív irányításra képes.
A jelentősen javuló közbiztonság érdekében 1,7 milliárd forintból újabb térfigyelő kamerák érkeznek a városba, így csaknem 1100 intelligens kamera szolgálja majd a közbiztonságot, 130 kilométeres optikai hálózattal.
Már működik a belvárosi rendszámfelismerő rendszer, amelynek segítségével ellenőrizni tudják a védett övezetbe behajtó járművek engedélyének érvényességét.
Kiépítik az úgynevezett smart grid rendszert: a napelemmel és egyéb villamosenergia-termelő egységgel felszerelt önkormányzati épületeket és fogyasztókat egyetlen hálózatba kötik. A zárt hálózat a költséghatékony működést és a minimalizált szén-dioxid-kibocsátást, végső soron pedig a város teljes energiafüggetlenségét teszi lehetővé.
Az országban egyedülálló térinformatikai rendszert építenek ki, amelyben a vízművek, a távhőrendszer és más rétegek mellé 2020 végére minden közterületi fát és cserjét számba vesznek.
Komplex hulladékhasznosítási rendszert alakítanak ki, ahol igyekeznek a városi rekonstrukciós munkák hulladékát és a biogázüzem melléktermékeit hasznosítani, a zöldhulladékot komposztálni.
Jönnek az okoskukák! A szelektív gyűjtőszigeteket ultrahangos szenzorokkal szerelik fel, így naprakész információ érkezik a kukák töltöttségi szintjéről. Annak alapján pedig optimalizálni lehet a hulladékgyűjtést és -szállítást.