A vegyiparban erősít a Mol

Letették a Mol-csoport poliolüzemének alapkövét Tiszaújvárosban. A beruházás értéke 1,2 milliárd euró, azaz mintegy 400 milliárd forint.

2019. 09. 28. 10:28
KONCZ Ferenc; HERNÁDI Zsolt; VARGA Mihály
A kormány 131 millió euróval támogatja az 1,2 milliárd eurós projektet Fotó: MTI/Vajda János
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

– A Mol-csoport a régiós vegyipar egyik legfontosabb szereplőjévé lép elő, a társaság lesz az egyetlen vállalat Kelet-Közép-Európában, amely a nyersolaj-kitermeléstől a poliol előállításáig a teljes értékláncot felö­leli – mondta tegnap Hernádi Zsolt, a cég elnök-vezérigazgatója (képünkön balra) a társaság poliolüzemének alapkőletételén Tiszaújvárosban. A po­liol műanyag-alapanyag, elsősorban a jármű-, az építőipar és a bútorgyártás használja fel. A 2021-ben elkészülő gyár évente kétszázezer tonna poliolt állít elő, és kétszáz embernek ad munkát. Az üzem jelentősen javítja Tiszaújváros vegyipari pozícióját.

– Az alapkő elhelyezésével elkezdődött Magyarország legnagyobb hazai hátterű beruházása. A Mol-csoport olyan magyar brandet képvisel, amely Európában és a világon is ismertté teszi a hazai ipart, és húzóhatást gyakorol a gazdaság egészére – jelentette ki a pénzügyminiszter az MTI tudósítása szerint. Varga Mihály (képünkön jobbra) jelezte: a cégcsoport 1,2 milliárd eurós fejlesztéséhez a kormány 131 millió eurós támogatással járul hozzá. Varga Mihály szerint a gazdaság olyan fejlődési szakaszban van, amikor már saját erejére támaszkodhat, de kiemelt figyelmet kell fordítani a termelés versenyképességének és hatékonyságának emelésére.

Hangsúlyozta: a vállalkozásoknak először itthon kell felépíteniük magukat ahhoz, hogy versenyképesek legyenek az exportpiacokon, és más országokban is befektetővé válhassanak. – Ezt a célt szolgálja évek óta a kormány gazdaságpolitikája, amely a magyar emberek és vállalkozások érdekeit helyezi előtérbe az adócsökkentésekkel, a beruházások ösztönzésével, a célzott támogatásokkal és azzal a stabilitással, amelyet a kiegyensúlyozott kormányzás biztosít – magyarázta a miniszter.

A kormány 131 millió euróval támogatja az 1,2 milliárd eurós projektet
Fotó: MTI/Vajda János

Varga Mihály a beruházásban közreműködő német ThyssenKrupp vállalatot érintően kiemelte: Magyarország és Németország gazdaságfejlesztési törekvései ugyanabba az irányba mutatnak, a digitalizáció térnyerésének támogatását, a termelés hatékonyságának és versenyképességének emelését tűzték ki célul. A miniszter kitért arra, hogy a Mol-csoport jelenleg a harmadik legértékesebb vállalat Kelet-Közép-Európában, sok területen a legmodernebb technológiát alkalmazza, magas szintű kutatás-fejlesztési tevékenységet végez.

A beruházásnak köszönhetően amellett, hogy új munkahelyek jönnek létre az észak-magyarországi régióban, környezetbarát módon állíthatnak elő egyebek mellett a csomagoló-, az autó- és az építőiparban is használt petrolkémiai termékeket. Az üzem évente közel 150 millió euróval járul majd hozzá a csoport pénzügyi eredményéhez.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.