Palkovics László: A magyar gazdaság az Európai Unióban az egyik legdinamikusabb

A magyar gazdaság fejlődő pályán halad, ezt támasztja alá, hogy az elmúlt kilenc év alatt az Európai Unió egyik legdinamikusabban bővülő gazdasága lett. Ez részben a magyar járműipar teljesítményének is köszönhető – hangsúlyozta Palkovics László innovációs és technológiai miniszter levelében, amelyben a Thyssenkrupp-csoport 20 éves magyarországi tevékenységét méltatta.

Forrás: MTI2019. 11. 06. 21:47
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A miniszter szavait György László, az innovációs és technológiai minisztérium államtitkára tolmácsolta a cég jubileumi rendezvényén szerdán, Budapesten.

Palkovics László szerint Magyarország a magas technológiai igényű, jelentős hozzáadott értéket előállító ágazatok számára vált vonzó célponttá.

A nemzetközi beruházók közül kiemelkedik az autóiparban tevékenykedő Thyssenkrupp-csoport, amely két évtizeddel ezelőtt három doktorandus hallgató ötlete nyomán döntött úgy, hogy Budapesten kompetenciaközpontot alakít. Ez az intézmény mára kutatás- és fejlesztési központtá vált, ahol több mint 900 villamosmérnök, informatikus és gépész dolgozik – emelte ki a miniszter.

Emlékeztetett arra, hogy a Thyssenkrupp a budapesti kompetenciaközpont sikerei után döntött a további magyarországi terjeszkedésről, ezért Győrben, Jászfényszarun, Debrecenben és Pécsen is gyárat épített.

A vállalat által a helyszínen kiadott közlemény szerint Jászfényszarun elektromechanikus kormányszervókat és hengerfejbe integrált vezérműtengelyeket gyártanak, Debrecenben stabilizátorokat és rugókat készítenek. Győrben futómű-összeszerelő üzem létesült, Pécsen pedig motoralkatrészgyárat építenek.

György László Palkovics Lászlót idézve elmondta: mindezeknek köszönhetően a Thyssenkrupp Magyarországon 2000 embernek ad munkát és családjuknak biztos megélhetést.

Ehhez kapcsolódóan jelezte: a járműgyártás lendülete Magyarországon töretlen, tavaly több mint kétszeresére bővült az ágazat termelési volumene és termelési értéke is. Utóbbi 2018-ban már meghaladta a 8 ezer milliárd forintot, az idén pedig várhatóan felülmúlja a 9 ezer milliárd forintot. A szektor több mint 170 ezer munkavállalót foglalkoztat.

György László kiemelte Palkovics László szavait: „bízom benne, hogy az a környezet, amelyet hazánk biztosít önöknek, és az elmúlt 2 évtized sikere megalapozta a következő évtizedekre is a jelenlétüket és gyümölcsöző együttműködésünket.”

Marc de Bastos Eckstein, a Thyssenkrupp autóipari területének magyarországi ügyvezetője az eddigi, 20 éves sikeres együttműködésért köszönetét fejezte ki Palkovics László miniszternek, aki megfogalmazása szerint központi szerepet játszott a társaság és Magyarország együttműködésében. Köszönetet mondott a városoknak is, ahol a vállalat kiépítette gyárait, valamint a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemnek, az egykori három doktorandus hallgatónak, illetve a társaság dolgozóinak.

A rendezvényen elhangzott, hogy a Thyssenkrupp AG. világszerte 78 országban mintegy 160 ezer munkavállalót foglalkoztat számos ipari és szolgáltató szegmensben. A vállalat autóipari ága 1999 óta tevékenykedik Magyarországon.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.