Még nem érkezett jobb ajánlat az orosz energiahordozókkal szemben
Szijjártó Péter: az energiaellátás biztonsága a nemzetbiztonság része.
A kizárólag elektromos autókat gyártó Tesla részvényének árfolyama három hónap alatt a duplájára emelkedett, és ezzel a cég összértéke szerdán átlépte a 100 milliárd dolláros értéket. Ennyit amerikai autógyár még sosem ért, pedig a hagyományos gyártók akár évi 5-6 millió darab járművet is eladnak, míg a Teslánál egyelőre félmillió körüli ez a szám.
A cég egymás után hagyta le a világ legnagyobbjait: a Hondát, a BMW-t, a General Motorst és a Daimlert, majd végül a Volkswagent is, már csak a Toyota nagyobb nála, bár az nem kevéssel: 233 milliárd dollárt ér a cég.
Mindez sok befektetőt meglep, hisz a Tesla épphogy csak elkezdett profitot termelni, tizedannyi autó gyártásával, mint riválisai. Csakhogy több meglepetést is okozott a tavalyi év utolsó részében: rekordgyorsasággal építette meg kínai gyárát, amely gyorsan felfuttathatja termelését nagyjából félmilliósra, emellett a cég bejelentette, hogy Berlin mellett épít egy újabb óriásgyárat, reagálva az erős európai keresletre is.
Kétségtelen, hogy a cég árbevétele várhatóan csak 31 milliárd dollár lesz idén, míg a Toyotánál 276 milliárd az összeg, a Volkswagennél 283 milliárd, a Daimlernél pedig 191 milliárd, csakhogy a befektetők joggal feltételezik, hogy a kereslet ugrásszerűen nőhet a Tesla egyre inkább a széles vásárlói körnek is megfizethető újabb és újabb típusai iránt, melyek ráadásul már akkora utat is megtesznek egy töltéssel, mint a belsőégésűek. A cég pedig bizonyította, hogy gyorsan reagál: hamar üzembe tud állítani új gyárakat, miközben fejleszti a technológiát, és folyamatosan csökkenti az egy autóra jutó gyártási költséget.
Az optimista befektetők vélhetően arra számítanak, hogy néhány év alatt a Tesla is többmilliós gyártó lesz – addigra már jelentős profittal –, és amikor az elektromos autók ára a belsőégésűek szintjére esik, hirtelen olyan kereslet jelenik meg, amelyet sokkal inkább ki tud majd elégíteni a cég, mint a lassabban reagáló hagyományos gyártók.
A részvény árfolyama persze túl gyorsan és túl sokat emelkedett, így bármikor jöhet egy egészséges visszaesés az árban, és a piac a jövő héten kiemelt figyelemmel fogja kísérni a cég negyedéves jelentését is, ami további jelentős árfolyammozgásokat generálhat, bármely irányban.
Szijjártó Péter: az energiaellátás biztonsága a nemzetbiztonság része.
Forradalmi változtatások jönnek az ügyintézés területén.
Digitális forradalom zajlik, amely szépen, lassan, csendben szövi át a mindennapjainkat.
Több ezer felhasználó jelezte a problémát.
Rogán Antal: Abban bízom, sokan fogják használni a Digitális Állampolgárság Programot
Máris megdőlt Mike Tyson rekordja, miután Lennox Lewis korábbi legyőzője 59 évesen ütötte ki ellenfelét
„Vacsora a szívem egyik csücskével” – imádnivaló apa-lánya képet osztott meg Stohl András
Drámai bejelentést tett az ukrán tábornok: kitört a III. világháború
Körözi a rendőrség a Házasság első látásra sztárját: kiderült, mit tett
Döntöttek a szlovákok: katonákat fognak küldeni a válság kellős közepébe
Magyar Péter kínos magyarázkodásba kezdett, de nem volt benne sok köszönet
Elismerte az UEFA, nagyot hibázott a videóbíró
Putyin interkontinentális ballisztikus rakétát vetett be
Stumpf magára rántotta a gyűlölettől bűzlő, saját maga által főzött kotyvalékát
Mutatjuk a férfit, aki VV Fanni meggyilkolásáért ül börtönben – hét év után adott exkluzív videóinterjút
Magyar Péter megfenyegette a gyermekotthon vezetőjét: „Ennek k..va nagy következményei lesznek”
Szijjártó Péter: az energiaellátás biztonsága a nemzetbiztonság része.
Forradalmi változtatások jönnek az ügyintézés területén.
Digitális forradalom zajlik, amely szépen, lassan, csendben szövi át a mindennapjainkat.
Több ezer felhasználó jelezte a problémát.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.