Tizedével csökkent az áramigény

2020. 07. 11. 8:07
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nagyjából tíz százalékkal kevesebb villamos energiára volt igény idén májusban Magyarországon, mint egy évvel korábban – jelentette a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal. Hozzátették, hogy a mérséklődés a járvány miatt hozott intézkedéseknek és annak tudható be, hogy az idei májusban két munkanappal kevesebb volt, mint a tavalyiban. Az átlagos rendszerterhelés májusban 560 megawattal (MW), a maximális rendszerterhelés (negyedórás átlag) 728 MW-tal csökkent tavaly májushoz képest.

Ez időszakban az atomerőmű a hazai áramtermelés 55 százalékát, a lignittüzelésű egységek és a korszerű gázturbinák a tíz-tíz százalékát, a naperőművek 7,8 százalékát biztosították.

Az utóbbi kategória termelésének aránya kedvező időjárási feltételek mellett a csúcsidőszakban 18-25 százalék közötti volt.

A lakossági áram ára eközben sem változott, a hatósági szabályozás miatt továbbra is Budapesten a legolcsóbb a villamos energia az uniós fővárosok között, egy kilowattóra (kWh) 10,76 eurócentbe került. Európában csak a szerb fővárosban olcsóbb ennél az áram, ott 7,55 eurócentet fizettek a háztartások ugyanennyi villamos energiáért. A legdrágábban, 32,48 euró­centért a berliniek vették az áramot.

A földgáz kWh-jáért 2,94 eurócentet kellett fizetniük a budapesti lakosoknak, ezzel a legolcsóbb európai főváros, míg a lista végén Stockholm állt májusban 21,79 eurócenttel.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.