Kalkulátor segíti a legkedvezőbb adófajta kiválasztását

Tíz perc alatt kiszámítható, hogy a cégnek érdemes-e az unió legversenyképesebb adófajtáját, a kivát választani.

Magyar Nemzet
2020. 11. 18. 7:26
IZER Norbert
Budapest, 2020. április 25. A kormany.hu által közreadott képen Izer Norbert, a Pénzügyminisztérium adóügyekért felelős államtitkára a koronavírus-fertőzés elleni védekezésért felelős operatív törzs online sajtótájékoztatóján 2020. április 25-én. MTI/kormany.hu/Botár Gergely Fotó: kormany.hu/Botár Gergely
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Jövőre még kedvezőbbé válik a kisvállalati adó (kiva), mértéke 11 százalékra csökken, választási értékhatára a triplájára nő, a Pénzügyminisztérium kiva-kalkulátorral segíti az adózási forma választását – tájékoztatta Izer Norbert adóügyekért felelős államtitkár a távirati irodát.

A kiva választásával az áttérésre jogosult, foglalkoztatottal rendelkező cégek több mint a 70-80 százaléka, több tízezer vállalkozás jobban járna a tárca szakértőinek elemzése szerint – mondta az államtitkár. Jelezte: az adótanácsadók többsége új adóügyi sikersztoriként reklámozza ügyfeleinél a kivát, amellyel számításaik szerint több mint harmadával csökkenthető a foglalkoztatás adóterhe. Szerinte szinte biztos, hogy a kiva a legjobb választás ott, ahol a cégvezető már most látja, hogy a bértömeg nagyobb lesz a nyereségénél, vagy a cég növekedésre fordítja vissza a nyereségét.

A döntést segítő kiva-kalkulátorral tíz perc alatt kiszámítható, hogy a cégnek érdemes-e az Európai Unió legversenyképesebb adófajtáját, a kivát választani.

A társasági adónál jóval egyszerűbb kiva szerint adózók száma október 30-án csaknem 53 ezer volt – tette hozzá. Az államtitkár megjegyezte, hogy a kivások táborát jövőre nemcsak az adó mértékének 12-ről 11 százalékra csökkentése bővítheti, hanem az a még kihirdetés előtt álló pénzügyminisztériumi javaslat is, amely a kiva választásának bevételi (és mérlegfőösszeg) értékhatárát egymilliárdról hárommilliárd forintra emeli, illetve a kiva-körben maradás árbevételi plafonját, hárommilliárdról hatmilliárd forintra emeli.

Az államtitkár elmondta, hogy a 11 százalékos kiva kiváltja a kilencszázalékos társasági adót, a 15,5 százalékos szociális hozzájárulási adót és az 1,5 százalékos szakképzési hozzájárulást is, egyben adózatlanul hagyja a cégnél maradó nyereséget. Ezek a sajátosságok teszik a kivát az EU legversenyképesebb adófajtájává, amely beruházásra és foglalkoztatásra ösztönöz – húzta alá Izer Norbert.

A kiva választását a jelentős bérköltséggel rendelkező cégeknek, amilyenek többek között az informatikai, mérnöki, tanácsadási, oktatási, egészségügyi ágazat szereplői, illetve a nyereségüket visszaforgató, növekedni képes vállalkozásoknak érdemes megfontolni. A kiva-kalkulátor az alábbi linken érhető el: https://kormany.hu/penzugyminiszterium/kiva-kalkulator

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.