Videoton: az idei árbevétel elérheti a 192 milliárd forintot

A jövő évet illetően a cégcsoport üzleti várakozásai biztatóbbak, mint tavaly ilyenkor voltak.

Forrás: MTI2020. 12. 22. 16:41
Cser-Palkovics András; Sinkó Ottó
Sinkó Ottó (balra) szerint idén ötven százalékkal mérséklődhet a Videoton bevételnövekedése Fotó: MTI/ Bodnár Boglárka
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az előzetes adatok alapján a Videoton Holding Zrt. a válság ellenére kiegyensúlyozott évet zárt: a vállalatcsoport árbevétele valamennyivel a 2019-es szint felett fog realizálódni, s várhatóan eléri a 192 milliárd forintot – közölte a társaság kedden az MTI-vel. A közleményben rámutattak, hogy a tavalyi év zárásakor egy globális lassulás egyértelmű jelei körvonalazódtak, majd a koronavírus okozta globális járvány és a nyomában fellépő gazdasági krízis ellenére nemcsak túléltek, hanem fejlődtek is.

A társaságcsoport dolgozói létszáma a vírusjárvány negatív hatásai miatt április–májusban jelentősen csökkent, ugyanakkor az év végére – a magyarországi munkavállalókat figyelembe véve – szinte teljesen visszatért az év eleji szintre.

Sinkó Ottó társ-vezérigazgató elmondta, hogy a cégcsoport többnyire exportra termel, ezért számukra előnyös volt a forint leértékelődése, kompenzálta az előzetesen prognosztizált visszaesést. Megjegyezte, hogy a jövő évet illetően az üzleti várakozásaik biztatóbbak, mint tavaly ilyenkor voltak, vagyis az idei nettó árbevételt várhatóan túl fogják szárnyalni 2021-ben.

A társ-vezérigazgató szerint óvatos optimizmusuk főként azoknak az új üzleteknek köszönhető, amelyeket idén kötöttek: a Videoton EAS Kft. a vírus miatt erősödő wifi kommunikációs igényeket tudta új vevőn keresztül jól realizálni, míg a VT Metal Kft. és a VT Autóelektronika az elektromobilitás terén létrejött új megállapodásoknak köszönhetően gyárt majd elektromos autókba épülő alkatrészeket.

Utóbbi tagvállalat nemrégiben részesült állami támogatásban a Nagyvállalati beruházásösztönző programban, amit Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter jelentett be múlt csütörtökön. A Videoton Autóelektronika korszerű gyártóberendezéseket szerez be a támogatásból, melyekkel az elektromos és hibrid járművek alkatrészeinek előállítását végzik majd.

A száz százalékban magyar tulajdonú Videoton cégcsoport a harmadik legnagyobb európai székhelyű szerződéses gyártó. A társaságcsoport székesfehérvári székhellyel Magyarországon kilenc, Bulgáriában és Szerbiában egy-egy telephellyel rendelkezik. A csoport munkavállalói létszáma mintegy hétezer fő jelenleg, melyből hatezer Magyarországon, ezer fő Bulgáriában dolgozik.

Árbevételén belül negyven százalékot meghaladó az autóipar részaránya, 25 százalékot tesznek ki az ipari alkalmazások, míg a háztartási gépipar részesedése 14 százalék. A nyilvános cégadatok szerint a Videoton Holding Zrt. 2019-es konszolidált árbevétele megközelítette a 191 milliárd forintot, miközben adózott eredménye 19,2 milliárd forint volt. A társaságcsoport 2018-as konszolidált árbevétele 185 milliárd forint volt és 18,9 milliárd forint adózott eredményt ért el. A Videoton Autóelektronika Kft. a cégcsoport legnagyobb cége, idei várható árbevétele 57 milliárd forint, jelenleg közel 1400 főt foglalkoztat. A cég 2018-ban több mint 51,5 milliárd forintos, 2019-ben csaknem 54 milliárd forintos forgalmat bonyolított, főleg külföldi értékesítéssel. Nyeresége tavaly meghaladta az egymilliárd forintot, előtte pedig az 1,8 milliárd forintot.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.