A járvány éve a beruházásoké volt Magyarországon

Korábban soha nem látott összegek érkeztek külföldről, hazánk továbbra is az egyik legkedveltebb befektetési helyszín.

Magyar Nemzet
2021. 01. 10. 10:06
Szentgotthárd, 2020. január 9. Egy dolgozó új motort szerel össze a PSA fejlesztésű, háromhengeres, benzines turbómotorok sorozatgyártásának megkezdése alkalmából rendezett ünnepség napján a szentgotthárdi Opel gyárban 2020. január 9-én. A motorok gyártását egy 38 millió eurós - több mint 12 milliárd forintos - beruházásnak köszönhetően kezdték meg ezen a napon, ami azt is jelzi, hogy a francia tulajdonos hosszú távon számít a szentgotthárdi gyár dolgozóinak munkájára. MTI/Varga György Fotó: Varga György Forrás: MTI
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Korábban nem volt példa a beruházások olyan mértékű intenzitására, mint tavaly. A magyar állami beruházásösztönzési rendszer ugyanis

1676 milliárd forint értékben 1433 beruházást kezelt a járvány ellenére is

– erről a külgazdasági és külügyminiszter vasárnap a Kossuth rádió Vasárnapi újság című műsorában beszélt.

Szijjártó Péter elmondta, hogy a befektetések előtt a vállalatok olyan szempontokat mérlegelnek, mint a munkaerő, a politikai stabilitás, a pénzügyi szempont, illetve a logisztikai, infrastrukturális kérdések. Ezért fontos, hogy Magyarországon európai összevetésben is egyedülálló a politikai stabilitás, hiszen egyetlen politikai erő, demokratikus felhatalmazás alapján kétharmados többséggel kormányoz. Lényeges továbbá, hogy

Magyarországon kell fizetni európai összevetésben a legalacsonyabb egykulcsos személyi jövedelemadót és a legalacsonyabb egykulcsos társasági adót.

Kiemelte: Magyarország mind a négy szempontot tekintve megerősítette pozícióját, ezt mutatja, hogy az amerikai befektetésekkel foglalkozó Site Selection magazin egymás után harmadszor választotta Magyarországot a világ tíz legkedveltebb befektetési helyszíne közé.

A keleti nyitás stratégiája is helyes volt: 2019-hez hasonlóan 2020-ben is nem egy nyugati, hanem egy keleti országból érkezett a legtöbb beruházás Magyarországra, 2019-ben Koreából, 2020-ban pedig már Kínából – hangsúlyozta a tárcavezető.

Kapacitásnövelésre és modernizálásra is költöttek a vállalatok, így megfelelnek az új piaci igényeknek
Fotó: MTI/Varga György

A miniszter a részletek között említette, hogy a nagyberuházás-ösztönzési programokból alapvetően új gépek, gépsorok vásárlására, új technológiák meghonosítására jutott támogatás. Így a magyar vállalatok most képesek kiszolgálni azt a piaci keresletet, amely azért alakult ki, mert a világgazdaság változásai miatt egyes vállalati kapacitások bezártak vagy csökkentek.

A magyar gazdaság állapotát mutató számokban az idei második negyedévben már érezhető lesz a beruházásösztönzési programok hatása – mondta a miniszter, aki egyúttal jelezte: jelenleg 13 milliárd eurónyi nagyberuházásért versenyez Magyarország, hogy ide csábítsa azokat.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.