A baloldali kormányzás gazdaság- és társadalompolitikája egybeforrt a megszorításokkal. Ha megnézzük, hogy a mostani szövetségük – melyet Gyurcsány Ferenc, a DK elnöke tart kézben – milyen programmal készül egy esetleges 2022-es kormányváltás utáni időszakra, akkor – ha rejtve is, de – látszik az ismert forgatókönyv. A többkulcsos személyi jövedelemadó bevezetése valójában adóemelés, ahogy emelnék a társasági adót is, valamint jönne az ingatlan- és vagyonadó. A családtámogatások és az otthonteremtés átalakítása szintén a jelenlegi bőkezű rendszer felszámolását jelentené. Boros Imre közgazdászt kérdeztük arról, hogy a baloldal politikájának miért vesztese rendre a magyar lakosság és a hazai vállalkozói kör.

Kiárusított ország
– Ha keressük a választ a kérdésre, akkor előtte tisztázni kell egy nagyon fontos dolgot. A magyar közvéleményt megtéveszti a politikai tér baloldali és jobboldali felosztásának látszata. Ez a megnevezés nagyon idejétmúlt – kezdte a szakértő.
– Nagyjából 1973 óta elkezdődött az ország eladósítása, ami nem egyenlő az eladósodással. A kettő között az a különbség, hogy mindebből milyen haszna lett az országnak. Az eladósítással ugyanis nulla. Olyannyira, hogy a rendszerváltásra mintegy 22 milliárd dollár tartozás halmozódott fel – magyarázta.
– Az eladósítás ugyanis azt jelenti, hogy „külső faktorok” vagyont szereznek Magyarországon, mert a mi adósságunk az ő vagyonuk. A „külső faktorok” mögött például nemzetközi bankokat kell érteni. De idetartoznak azok a külföldi multinacionális cégek is, amelyek tőzsdén kívül szerezték meg bagóért a magyarországi vállalatokat. A magyar globalista körök – melyeket baloldalnak szokták címkézni – gyakorlatilag fillérekért árusították ki a hazai társaságokat. Ráadásul úgy kaptak piacot a külföldi multik, hogy az adózástól is megkímélték őket – tette hozzá.
Boros Imre hangsúlyozta: valójában globalista és patrióta politikáról érdemes beszélni, nem bal- és jobboldalról. Így világosan látszik, hogy mi a célja az egyik és a mi a célja a másik oldalnak. Az előbbi első számú partneri körében a külföldi bankok és cégek vannak.
Ezért ha a globalista erők hatalomra kerülnek, akkor úgy kormányoznak, hogy ebből az országból minél több pénzt lehessen juttatni nekik és minél több vagyonra tehessék rá a kezüket. Ez ugyanis a globalista politikai erők anyagi érdeke.