2021 első kilenc hónapját már nagymértékben érintette a kritikus energiahelyzet és az alapanyagok ugrásszerű áremelkedése, de ennek ellenére a vállalatcsoport 9,3 milliárd forint konszolidált üzemi eredményt (EBIT) produkált, míg a konszolidált EBITDA-szinten majd 26,5 milliárd forintot ért el. Az Opus-csoport idei harmadik negyedéves konszolidált adózott eredménye 23,8 milliárd forint, mely a tavalyi ugyanezen időszakhoz képest 20,8 milliárd forintos eredményjavulást jelent a cégcsoportnál.
Az eredmény a csoport teljes portfólióját megvizsgálva több szempontból is kiemelkedő, azonban az egyik legfőbb tényezőként kell említeni azt, hogy a 2021. harmadik negyedéves konszolidáció során az az idén kiépített energetika szegmens társaságainál nem a teljes év, hanem csak az akvizíció napját követő időszak, vagyis az Opus Tigáz Zrt. esetében csak hathavi, az Opus Titász Zrt. esetében pedig csupán egy, a szeptemberi hónap eredménye került bevonásra.
A jelentés kitér a koronavírus okozta gazdasági helyzetre is: a turizmus szegmens továbbra is a pandémiás helyzet okozta jelentős korlátozások mellett üzemelt. A veszélyhelyzeti korlátozások következtében elrendelt üzemszünet miatt a beszámolási időszakban csaknem 250 ezer vendégéjszaka esett ki, ennek ellenére az év első kilenc hónapjában a Hunguest Hotels Zrt. a kétszer olyan hosszú üzemszünet mellett is képes volt jelentős, pozitív EBITDA-eredményt realizálni a tavalyi évhez képest.
Az Opus-csoport saját tőkéje több mint 23 százalékkal növekedett a tavaly év végi adatokhoz képest, így a beszámolási időszak végén a vállalatcsoport sajáttőke-értéke 280,6 milliárd forint – olvasható a sajtóközleményben.