Magyarországnak nincs működő kormánya, összeomlott a gazdaság, nem lesz uniós pénz, ha elmarad a kormányváltás, a befektetők nem bíznak a magyar gazdaságban, elmaradhatatlanok a megszorítások. A sort még lehetne folytatni, ezek azok a szólamok, amelyeket az Orbán Viktorral szemben álló politikai pártok képviselői fogalmaztak meg az elmúlt napokban. Mindezt tették és teszik akkor, amikor a szomszédos országban háború dúl, régen látott bizonytalanság lett úrrá a világban. Mindehhez társulnak azok a javaslatok, amelyek szerint magyar katonákat kellene küldeni Ukrajnába, át kellene engedni a fegyveres szállítmányokat az országon, és el kellene zárni az orosz gázcsapokat. Volt, aki a kormányellenes oldalon azzal érvelt, hogy közel a tavasz, most ez utóbbit meg lehetne lépni.
− Kiélezett a nemzetközi helyzet, ilyenkor végképp nincs helye a kapkodásnak és a zavart keltő felvetéseknek − mondta a Magyar Nemzetnek Boros Imre. A közgazdász szerint a magukat megtévesztően baloldalinak nevező pártok, amelyek valójában a globális pénzügyi hatalom kiszolgálói, egyszerűen túlteljesítik mindazt, amit külföldön elvárnak tőlük.
− Attól tartanak, hogy a következő négy évben is ellenzékbe szorulnak. Idegesek, mert tizenkét éve nem az ő kezükben van a kasszakulcs. Emiatt most bődületes megfelelési kényszerben vannak. Eszeveszett módon nyilatkoznak, ezzel viszont csak ártanak az országnak − hangsúlyozta Boros Imre.
Nehéz azzal is vádaskodni, hogy a befektetők nem bíznak Magyarországban. A Fitch Ratings nemzetközi hitelminősítő például nemrégiben változatlan stabil kilátással megerősítette Magyarország befektetési ajánlású osztályzatát. A szervezet szerint a magyar gazdaság növekedése tartós lesz, és a költségvetési konszolidáció eredményeként a következő években stabilizálódik az államadósság-ráta is.
Az az állítás is téves, hogy ha nem lesz kormányváltás, akkor nem jönnek Magyarországra uniós pénzek. Szakáli István Loránd, a Századvég vezető közgazdásza lapunknak nemrégiben elmondta, hogy még valóban nem indult be az új, 2021–2027-es uniós költségvetési ciklus forrásainak utalása, de ez nem is rendhagyó, ennek a gyakorlat szerint még nincs itt az ideje.