A választásokon nagy bukást elszenvedő baloldalon keresik az okait annak, hogy miért nyertek ekkorát a kormánypártok. Megy az egymásra mutogatás, többen még az időjárást is kárhoztatják. Arról azonban kevés szó esik, hogy valójában jól futott az elmúlt tizenkét évben az ország szekere, égbekiáltó különbség rajzolódott ki a 2010 előtti időszak és az azt követő évek folyamatai között. A szavazók hatalmas többsége nem kívánta vissza a többszörösen kudarcos éveket.
A választás eredménye egyértelműen cáfolta azokat a vádakat, melyek szerint hatalmas a szegénység, a kormány tömegeket hagyott az út szélén.
Nézzük a tényeket: a cigányság körében megfeleződött a munkanélküliség, a rezsiköltségek átlagosan 25 százalékkal csökkentek, felére esett azok száma, akik határidőre nem tudták befizetni a számláikat. Mindezek mellett a korábbinál jóval több forrás jutott szociális gyermekétkeztetésre, miközben a tankönyvellátás teljes körűen ingyenes lett. Csaknem félmillió gyermek tudott ingyenesen nyaralni, miközben visszaépült a 13. havi nyugdíj is.
Az unió statisztikai hivatala, az Eurostat számai azt mutatják, hogy 2006 és 2010 között a legszegényebb háztartások reáljövedelme csökkent, ezzel szemben 2010 óta az ő reáljövedelmük nőtt a legnagyobb mértékben. A szegénység kockázatának kitettek aránya az unió átlaga alá csökkent.
Az állam jelentős védővonalat épített ki a magyar emberek megsegítésére a nemzetközi körülmények hatásainak elhárítására is. Ilyen a rezsicsökkentés, amely 2013 óta hatósági szabályozással fékezi az áremelkedést a lakossági szektorban, valamint a mikrovállalkozások körében. A döntés óta mintegy 2200 milliárd forintot spórolhattak meg a háztartások az intézkedésnek köszönhetően.