Immár egymást követő kilencedik alkalommal a Budapest Airport nyerte el a „Kelet-Európa legjobb repülőtere” címet a 2022-es World Airport Awards díjátadón – közölte pénteken a Budapest Airport.
A World Airport Awards a légiközlekedési iparág legrangosabb elismerése, amelyet az utasok szavazatai alapján ítélnek oda a legnagyobb éves, globális repülőtéri ügyfél-elégedettségi felmérés alapján.
Ez a leghitelesebb visszacsatolás a légiiparban, hiszen több mint 550 repülőtéren történnek a felmérések, melyek a repülőterek vezetőségétől és egyéb repülőtéri befolyástól teljesen függetlenek
– idézik, részletezve az elismerés hátterét.
A díjat eredményező kérdőíveket több mint száz nemzetiségű repülőtéri utas tölti ki a nyolc hónapos felmérési időszak alatt. Ennek során értékelik az utazási élményt, illetve a különböző repülőtéri szolgáltatásokat az érkezéstől az utasfelvételen keresztül a vásárláson és a biztonságon át a kapuknál történő indulásig.
– Rendkívül büszkék vagyunk arra, hogy az egymást követő kilencedik évben is elnyertük a régió legjobb repülőtere címet. Számunkra ez nem csupán egy díj, hanem annak a kemény munkának az elismerése, amit a Budapest Airport és a repülőtéri közösség nap mint nap végez az utasok kiváló minőségű kiszolgálása érdekében – fogalmazott az elismerés kapcsán Chris Disdale, a Budapest Airport vezérigazgatója, aki szerint
mindez az elmúlt három év szintlépésének az eredménye, mivel a fővárosi repülőtéren a minőség és az utasélmény fejlesztése került a fókuszba.
Edward Plaisted, a Skytrax vezérigazgatója kitért rá, hogy az elmúlt két év rendkívül nehéz volt a repülőterek számára világszerte, mivel meg kellett birkózniuk a koronavírus-járvány kapcsán bevezetett számos korlátozással és az utazási kereslet súlyos visszaesésével. Ennek a kihívásnak a Budapest Airport kiválóan megfelelt és megfelel most is, amikor a légi közlekedés gyors ütemben tér vissza a megszokott szintre.
A Budapest Airport az elmúlt három évben összesen több mint hetvenmilliárd forintot fordított a vállalat kapacitásbővítésére, infrastrukturális és fenntarthatósági fejlesztésekre, illetve egyéb, az utasélményt növelő háttérfejlesztésekre és digitalizációra.
A fejlesztések az idei év első felében is folytatódtak, és a repülőtér-üzemeltető a korábban elkezdett nagyszabású fejlesztéssorozatot sem hagyja abba. Eszerint az 1. terminál újranyitásának előkészületei már zajlanak, amelynek megnyitását 2024-re tervezték, ez jelenleg felülvizsgálat alatt áll – jelezte a Budapest Airport. Ezzel párhuzamosan a 3. terminál építése is már a tervezési fázisban van; az új létesítmény nyitása legkorábban 2028-ra várható.
Borítókép: Kilencedik alkalommal ismerték el az utasok a légi kikötőt (Fotó: Havran Zoltán)