Az MKB eredménye 41,5 százalékkal nőtt az első fél évben

A száz százalékban magyar tulajdonú, egyesült MKB Bank országos hálózata 66 városban összesen 143 bankfiókból és 184 ATM-ből áll.

Horváth Éva
2022. 08. 29. 11:14
GoBuda bevásárlóközpont Fotó: Kallus György / VG GoBuda bevásárlóközpont Fotó: Kallus György / VG Fotó: Világgazdaság/KALLUS GYORGY
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az MKB-csoport korrigált adózás előtti eredménye 106,5 milliárd forint volt az idei első fél évben, ami 41,5 százalékos növekedés a tavalyi esztendő azonos időszakához képest – közölte a hitelintézet a Budapesti Értéktőzsde honlapján közzétett második negyedéves jelentésében. A bank mérlegfőösszege 12 százalékkal gyarapodott az elmúlt év során, így meghaladja a tízezermilliárd forintot. 

Az eredményekben szerepet játszott a Budapest Bankkal való sikeres tavaszi egyesülés és a hatékonyabb működést biztosító új stratégia.

– Ügyfeleink bizalmának köszönhetően tovább gyarapodott betét- és hitelállományunk, a fúzió révén egységes és széles termékpalettával és hálózattal rendelkezünk, így stabil alapokon folytatjuk a fejlesztéseket, hogy nemzetközi szinten is versenyképes, költséghatékony, erős magyar bankot építsünk – mondta Barna Zsolt, az MKB és a Magyar Bankholding elnök-vezérigazgatója.

Az MKB első alkalommal tett közzé olyan negyedéves konszolidált tőzsdei jelentést, amelyben már szerepelnek az egykori Budapest Bank és a leányvállalatként konszolidált Takarékbank számai, valamint figyelembe veszi a Sberbanktól vásárolt állományokat is 

– mutatnak rá a közleményben. A bank 49,8 milliárd forint adózott eredményt ért el az első fél évben a beolvadó bankok évközi eredményével együtt. Az MKB Bank saját tőkéje fél év alatt 35,8 milliárd forinttal nőtt. A jelentés szerint a csoport csaknem 460 milliárd forinttal bővítette vállalati üzleti hitelállományát, ami 20,4 százalékos éves bővülés. A lakossági hitelek állománya 242,4 milliárd forinttal, 19 százalékkal nőtt tavaly júniushoz képest.

A csoport ügyfélbetét-állománya lakossági és vállalati oldalról összesen 17,1 százalékkal, 902,3 milliárd forinttal emelkedett.

Az MKB Bank – a Magyar Bankholding Csoport tagjaként – az MKB-csoport csoportvezető bankja, egyben a Takarékbank és az MTB integrációs üzleti irányító szervezet tulajdonosa. A bank idén március 31-én egyesült a Budapest Bankkal. A száz százalékban magyar tulajdonú, egyesült MKB Bank országos hálózata 66 városban összesen 143 bankfiókból és 184 ATM-ből áll.  

A bankfúzió következő lépése – a csoporton belül – az MKB-nak a Takarékbankkal való jogi egyesülése lesz 2023 májusában.

Borítókép: Illusztráció (Fotó: Világgazdaság/Kallus György)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.