Jászai Gellért, a 4iG Nyrt. elnöke a Vg-nek adott interjúban többek közt elmondta, hogy a Vodafone-akvizíció szinergiahatásait tovább javíthatják olyan egyszeri tételek, mint a Yettelben lévő 25 százalékos részesedés, vagy a DIGIMobil infrastruktúrájának értékesítése. A Vodafone Magyarország értékelésével kapcsolatban inkább az Edison elemzőinek véleményét osztja, semmint a hazai részvényelemzőkét. Az egyébként már egy éve előkészítés alatt lévő Vodafone-ügylettel több tízmilliárdra nőhet a távközlési csoport extraprofitadója. Az izraeli műholdcég, a SpaceCom kisebbségi tulajdonszerzése is beilleszthető a 4iG stratégiájába, de az új feltételeknek az árazásban is meg kell jelenniük, amiről még tárgyalnak a cég képviselőivel.
A Vodafone Magyarország 715 milliárdos cégértékét az itthoni elemzőházak szakértői közül többen is drágának tartják. A VG kikérte erről a 4iG elnökét, aki így nyilatkozott:
– Kritikus hangok mindig vannak egy piacformáló tranzakció kapcsán, viszont hasonló piaci akvizíciókat is bemutató elemzéseket mindeddig csupán a londoniak tettek közzé. A tőzsdei kereskedési mutatók alapján kalkulálni egy ilyen léptékű stratégiai vállalatfelvásárlás értékét szakmai hiba, hiszen az elemzőknek tudniuk kell, hogy ha egy tőzsdei felvásárlásnál akarnánk többséget szerezni, akkor nyilván mire elérnénk azt, a részvényár és ezáltal a kereskedési mutatók sem a mostaniak lennének. A kontroll prémiumkérdése az egyik legfontosabb objektív értékelési tényező.