A támogatás mértéke támogatott fajtánként – a korábbi, 2015–2020-as in situ őshonos-támogatáshoz képest – átlagosan 50 százalékkal megnőtt az első körben tavaly meghirdetett új támogatási konstrukciónál.
Emellett bővült a támogatható fajták köre a fekete mangalicasertés, az akhal-teke és a muraközi ló, valamint a kárpáti borzderes szarvasmarha fajtákkal – írták a közleményben.
A felhívás célja az alacsony létszámmal rendelkező, védett őshonos, veszélyeztetett mezőgazdasági és fajtarekonstrukció alatt álló mezőgazdasági állatfajták nőivarú – baromfiféléknél vegyes ivarú – állományának a fajták hagyományos tartási, takarmányozási körülmények, in situ feltételek közötti használata, tenyésztésben történő életképes populációjának fenntartása a genetikai állomány megőrzéséről és az adott állatfajták fennmaradását biztosító tenyésztési programokról szóló jogszabályok keretein belül. A kötelezettségvállalási időszak ennél a pályázati körnél 2023. január 1-jén indult és 2024. december 31-ig tart.
A tavaly benyújtott pályázatok után eddig több mint százezer állategyedre közel húszmilliárd forint értékben ítéltek meg támogatást az őshonos állatokat tartó gazdálkodóknak.
A pályázati felhívás részletei a www.palyazat.gov.hu oldalon ismerhetők meg – olvasható a tárca közleményében.