A BKM Budapesti Közművek Nonprofit Zrt.-hez került 2021 szeptemberétől a korábban önálló cégként létező Főtáv Nonprofit Zrt., az FKF Nonprofit Zrt., a Főkert Nonprofit Zrt., a Budapesti Temetkezési Intézet Nonprofit Zrt. és a Főkétűsz Nonprofit Kft. A vállalat beszámolója szerint 2021 és 2022 között a kötelezettségek jelentősen megugrottak, például a szállítók felé való tartozás 3,7 milliárdról 59 milliárd forintra nőtt.
Az árbevétel 62 milliárdról 117 milliárdra emelkedett, miközben az adózott eredmény 1,8 milliárdról 264 millió forintra csökkent.
Ebben az időszakban a személyi jellegű kiadások 15 milliárdról 37 milliárdra nőttek. Bár a beszámoló szerint a fizikai alkalmazottak nagyobb, 18 százalékos bérfejlesztést kaptak, múlt év végén mégis komoly feszültséget okozott az FKF-nél dolgozó kukások alacsony bére, és munkabeszüntetést is tartottak. A cégvezetők fizetése ennél nagyobb mértékben emelkedett. Például a jogelőd BVH Zrt.-nél még húszmillió forint volt a felügyelőbizottsági tagok tiszteletdíja, ám a BKM-nél ez már 83 millió forint.
A BKM alá tartozó valamennyi divízió jelentősen növelte bevételeit az elmúlt évben. Az FKF és a Főkétűsz több mint 300 százalékos javulást ért el, a BKM összárbevétele 187,9 százalékkal gyarapodott.
Jól ment a fürdőknek
A Budapest Gyógyfürdői és Hévizei (BGYH) Zrt. 252 százalékkal nagyobb forgalmat ért el egy év alatt, hatmilliárdról 16 milliárd forintra duzzadt a bevétel a fővárosi gyógyfürdőket tömörítő cégnél. Az adózott eredmény növekedése elmarad ettől, mivel negyven százalékkal többet kellett áldozni a személyi jellegű kiadásokra. A Tűzfalcsoport információi szerint a vezetői tiszteletdíjak jelentősen emelkedtek az utóbbi években.
A BGYH tavaly jelentős állami támogatást kapott fejlesztésre: a Csillaghegyi Fürdőre 36 millió, energetikai korszerűsítésre további 299 millió, a Józsefvárosi Strand- és Gyógyfürdő előkészítésére 199 millió forintot.