Hatalmas magyar siker Amerikában

A tudományos versenyek világbajnokságán két magyar fiatal is részt vett.

2024. 05. 23. 18:02
A magyar delegáció a los angeles-i International Science and Engineering Fair-en Fotó: Magyar Innovációs Szövetség
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Május 18-án fejeződött be Los Angelesben a tudományos versenyek világbajnoksága, az International Science and Engineering Fair. Erre az eseményre két magyar fiatal (Laskai Szilveszter és Vajda Ádám) kapott meghívást a Magyar Innovációs Szövetség által szervezett Országos Tudományos és Innovációs Olimpián elért kiváló helyezéseik és az EU-döntő eredményei alapján.

Laskai Szilveszter negyedik helyezést ért el Los Angelesben, a tudományos versenyek világbajnokságán, 
az International Science and Engineering Fair rendezvényen
(Fotó: Magyar Innovációs Szövetség)

Pakucs János, a hazai szervezőbizottság elnöke elmondta, hogy a magyar diákok kiemelkedő sikert értek el a világbajnokságon, Vajda Ádám dicséretben, Laskai Szilveszter pedig az előkelő negyedik helyezésben részesült. A világbajnokságon közel kétezer diák versengett egymással, hetven ország képviseletében.

Laskai Szilveszter, a Debreceni Fazekas Mihály Gimnázium diákja „Vontatási inverter tervezése SiC félvezetőkkel” című pályázatával képviselte hazánkat, amely projektjével már az Európa-bajnokság különdíját is elnyerte tavaly szeptemberben. Laskai Szilveszter egy vontatásra optimalizált SiC-MOSFET alapú invertert fejlesztett. Az inverter a prezentálhatóság érdekében 230 V-os hálózati feszültségről üzemel. Kiválóan alkalmazható, mint általános célú frekvenciaváltó és az energiasűrűsége 60 százalékkal nagyobb, mint egy hasonló teljesítményű kereskedelmi forgalomban kapható frekvenciaváltónak. A SiC inverter – mint energiahatékonyságot növelő innovatív eszköz – egy adekvát válasza lehet a gazdasági és ökológiai környezet változásaival kapcsolatos kihívásokra.

Vajda Ádám, az ELTE Radnóti Miklós Gimnázium kiváló diákja „Emberi testkulcspontok becslése FMCW radarképek alapján” című projektjével mérettette meg magát, amelynek fő témája a radaralapú póz felismerő módszerek gyakorlatban történő alkalmazása volt.

Maya Ajmera, a Society for Science elnök-vezérigazgatója a díjátadó ceremónián büszkén vallotta, hogy az ISEF után Los Angelest elhagyva biztos benne, hogy a világ jó kezekben van. A tudomány átformálja a világot, a jelen lévő fiatal tudósok, kutatók pedig ennek a folyamatnak az elengedhetetlen mozgatórugói.

A magyar delegációt Pazsák Zsófia, a Magyar Innovációs Szövetség ügyvezetőigazgató-helyettese és a hazai ifjúsági verseny, az Országos Tudományos és Innovációs Olimpia egyik főszervezője vezette.

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.