Kimagasló eredményt ért el az Opus Global Nyrt. 2024-ben. Az adózott eredménye 7,1 százalékkal 48 milliárd forintra nőtt, újabb rekordot döntve. A cégcsoport 88,5 milliárd forint EBITDA-t, és 631 milliárd forintos árbevételt könyvelhetett el a tavalyi évben.

Az újabb csúcs értékét növeli, hogy a vállalatoknak tavaly több kihívással is szembe kellett nézniük, így különösen a háborús konfliktusok közvetett hatásával, az inflációs környezettel és az EU-források körüli bizonytalanságokkal.
A cégcsoport – ahogyan azt tavaly előre jelezte – a működésének stabilizálását és az erőforrások hatékony kihasználását helyezte előtérbe. Így sikerült a soha nem látott eredményt elérni
– emelte ki a gyorsjelentés kapcsán Lélfai Koppány, a cégcsoport vezérigazgatója.
– Mindez a saját részvényállomány növekedésével együtt lehetővé teszi, hogy a részvényeseink közel 50 százalékkal megemelt, részvényenként 15 forintos osztalékjavaslatról dönthessenek az éves rendes közgyűlésen, továbbá 2025-ben újabb nyolcmilliárd forint értékű sajátrészvény-visszavásárlási program is induljon – hangsúlyozza a cégcsoport első embere.
A vállalat részvényének az árfolyama 2024-ben stabil növekedést mutatott. Az évet 382 forinton kezdte a részvény árfolyama, majd több mint 32 százalékos emelkedéssel 505 forinton zárta. Az ipari termelés divízió árbevétele stagnált, ami a nemzetgazdaság éves termelésének négyszázalékos csökkenésére tekintettel kedvező eredmény. Az év elejétől folyamatosan javult a szegmens nyereségtermelő képessége, az erős költségkontrollnak köszönhetően. A turizmus divíziónál az elmúlt évek nagy szállodafejlesztési programja 2024-ben lezárult a felújítás alatt álló szállodák átadásával.
Így 2025-től a szállodalánc megújulva, teljes kapacitással üzemel. A szegmens rendkívüli 20 százalékot meghaladó növekedéssel 47,7 milliárd forint bevételt ért el, ezzel párhuzamosan közel 60 százalékkal magasabb EBITDA-t, míg az adózott eredményt 120 százalékkal sikerült növelnie.
Az energetikai portfólió EBITDA-növekedése kimagasló volt, eredménye pedig jelentősen nőtt a bázishoz képest. Az élelmiszeripari szegmenst viselték meg legjobban a külső környezet nehézségei, az árbevétel visszaesését komoly költségcsökkentéssel igyekezett a terület kompenzálni.