Tönkretenné a magyar gazdákat Ursula von der Leyen embere

Megjelenését követően óriási vihart kavart a szakmai szervezetek körében a Stratégiai párbeszéd az EU agráriumának jövőjéről című tanulmány, amelynek megvalósítása lényegében az európai és a magyar mezőgazdaság tönkretételét jelentené. A tanulmányt Ursula von der Leyen megbízásából egy Peter Strohschneider nevű német középkorkutató állította össze, aki erősen kötődik Soros György hálózatához és a nemzetközi GMO-lobbihoz is.

2025. 05. 28. 12:41
Őszi búzát aratnak be a Dnipro Waves Mezőgazdasági Termelő Szövetkezet területén Dnyiprovi Kvili faluban, Zaporizsja régióban, Délkelet-Ukrajnában 2024. június 29-én Fotó: Dmytro Smolienko Forrás: NurPhoto/AFP
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az Európai Unió agráriumának jövőjéről szóló tanulmány szerzője nem egy agrártudományi szakember, hanem egy középkorkutató történész, bizonyos Peter Strochschneider, aki kiemelt fizetést kapott munkájáért az Ursula von der Leyen vezette Európai Bizottságtól − írta meg a Világgazdaság a Tényellenőr információi alapján.

Ursula von der Leyen
A magyar és az európai mezőgazdaság is borzasztó helyzetbe kerülne, ha megvalósítanák Ursula von der Leyen emberének tanulmányát
Fotó: MTVA/Czeglédi Zsolt

A 154 napos projekt teljes költsége 149 963,66 euró (közel 61 millió forint) volt. Strohschneider napi 973,79 eurós (395 602 forintos) díja meghaladta az Európai Bizottság különleges tanácsadói számára szokásosan biztosított maximális 594,22 eurós összeget. A kutató által kapott honorárium egyébként az Európai Bizottság főigazgatói bérszintjének felel meg.

Strohschneider egyébként korábban élesen kritizálta a magyar kormányt, például „kirívóan antiszemitának” nevezte a CEU-val kapcsolatos intézkedést, egyben az ukrán diákokat külön kiemelte mint sérülékeny csoportot.

A tanulmányban többek közt az alábbi megállapítások szerepelnek:

  • termőföldeket kell áthelyezni biogazdasági működésbe, a kieső termelést pedig Ukrajnából, illetve a saját piacon termelt GMO-s gabonával kell pótolni.
  • Módosítani kell agrártámogatásokat, mégpedig úgy, hogy a területalapú támogatás helyett a profitképesség alapján segítenék a termelőket. (A Tényellenőr megjegyzi, hogy ezt a megoldást Magyar Péter is támogatta Brüsszelben.)
  • A támogatások kiosztása a jövőben egy civil szervezetek által felügyelt bizottság feladata lenne, nem kormányzati szerveké.

A Tényellenőr megállapítása szerint a Strohschneider-jelentés körül egyértelműen felsejlenek azok az amerikai multivállalatok, amelyek kulcsszerepet játszottak Ukrajna mezőgazdaságának privatizációjában és átalakításában, és amelyek a génmódosított termékek legalizációjának legfőbb propagálói és nyertesei.

A teljes cikk ide kattintva olvasható a Tényellenőr oldalán.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.