Megállítanák az illegális átkelést a La Manche csatornán

Franciaország és Nagy-Britannia megállapodott, hogy közösen harcolnak az illegális bevándorlás ellen.

Forrás: BBC, Reuters2020. 11. 29. 13:59
Földközi-tenger, 2020. november 11. Afrikából Európába igyekvõ illegális bevándorlókat mentenek a Földközi-tengerbõl a Proactiva Open Arms spanyol nem kormányzati szervezet aktivistái Líbia partjai elõtt, nemzetközi vizeken 2020. november 11-én. Az aktivisták éppen befejezték a mentõmellények és védõmaszkok kiosztását, amikor a migránsok túlzsúfolt gumicsónakja kettészakadt, utasai pedig a hideg vízbe estek. MTI/AP/Sergi Camara Fotó: Sergi Camara
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az Egyesült Királyság és Franciaország új megállapodást írt alá, hogy megállítsák az illegális átkelést a La Manche csatornán. Járőrök és technológiai eszközök bevonásával zárják majd el ezt a veszélyes útvonalat, amelyen keresztül menekültekkel és bevándorlókkal teli csónakok próbálnak bejutni a britek területére.

Az Egyesült Királyság belügyminisztere, Priti Patel a szombaton aláírt megállapodással kapcsolatban elmondta, hogy a francia partokon járőröző rendőrök számát megduplázzák, és új technikai eszközöket, köztük drónokat és radarokat alkalmaznak majd – számol be róla a Reuters hírügynökség.

– A francia partokon járőrözők megemelt számának, valamint a nemzetbiztonsági és a rendvédelmi szolgálatok közötti hírszerzési információcserének köszönhetően már most tapasztaljuk, hogy kevesebb bevándorló hagyja el a francia partokat

– nyilatkozta Patel.

Ebben az évben több száz embert fogtakel, miközben észak-franciaországi átmeneti táborokból Anglia déli részére próbáltak átjutni. Mindezt túlterhelt gumicsónakokban tették a világ egyik legforgalmasabb hajózási útvonalán, aminek következtében több bevándorló is megfulladt.

A csatornán és környékén 1999 óta csaknem 300 határátkeléssel összefüggő haláleset következett be – jelentette Mael Galisson, a Gisti, vagyis a franciaországi menedékkérők jogi szolgálatának munkatársa.

– A megállapodás egy újabb lépés a közös küldetésünkben, hogy ellehetetlenítsük az átkelést a csatornán

– emelte ki a belügyminiszter.

A szombati találkozón Patel és a francia belügyminiszter, Gérald Darmanin olyan további lépésekben is megegyeztek, amelyekkel a Franciaországba érkező bevándorlók elszállásolását segítik majd annak érdekében, hogy ne jussanak bűnszervezetek kezébe – tudósítja a BBC News. Patel arról is beszámolt, hogy a francia hatóságoknak ebben az évben eddig ötezer olyan bevándorlót sikerült megállítaniuk, akik útnak indultak volna az Egyesült Királyságba. Hozzátette, hogy a britek az elmúlt tíz évben 150 millió fontot adtak Franciaországnak a bevándorlás kezelésére. A brit belügyminiszter nyilatkozatából továbbá az is kiderült, hogy jövőre szigorú és igazságos menekültügyi rendszert vezetnek majd be egy új jogszabállyal.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.